Juraj Šeliga rokuje o spolupráci s Eduardom Hegerom, aj s KDH

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poslanec Národnej rady SR Juraj Šeliga rokuje o svojej politickej budúcnosti s dočasne povereným premiérom a lídrom nového subjektu Demokrati Eduardom Hegerom, ako aj so šéfom mimoparlamentného KDH Milanom Majerským. Zmysel vidí v spoločnej kandidátke Demokratov a KDH.

"Nie je tajomstvom, že komunikujeme s pánom Hegerom či pánom Majerským a jednotlivými straníkmi. Moja pozícia nie je podstatná, podstatný je výsledok pre Slovensko," uviedol pre TASR Šeliga po odchode zo strany Za ľudí.

Prečítajte si tiež:

Šeliga by chcel volebnú spoluprácu KDH a Demokratov. Tvrdí, že ich spojenie potvrdzuje aj prieskum. "Som pripravený urobiť všetko, čo viem, aby tieto hlasy boli oboma straníckymi centrálami, respektíve lídrami vypočuté.

Možný volebný zisk 15 percent by dal povolebnú šancu na zostavenie proreformnej vlády bez Smeru, Hlasu a extrémistov. To je veľká vec a nesmieme ju ignorovať," vyhlásil.

Odchod zo Za ľudí oznámil Šeliga v pondelok (3. 4.) spolu so straníckou kolegyňou Janou Žitňanskou. To, či bude pokračovať v politike, chce oznámiť po Veľkej noci. Žitňanská v súvislosti s odchodom poznamenala, že svoju politickú budúcnosť nevidí v zbližovaní sa s OĽANO a nechce stáť v ceste kolegom, ktorí to tak cítia.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.