Niektorí policajti nie sú spokojní s príspevkami na bývanie

Ilustračná snímka.
Zdroj: Polícia SR

Doteraz ich dostávali len tí, ktorí pôsobili v hlavnom meste.

Policajtom sa ušli vyššie platy a zmenili im aj výšku príplatkov, teda aj príspevkov na bývanie. Ten dostávali doteraz muži zákona v hlavnom meste, po novom ich dostávajú všetci.

Tieto sumy sa však líšia. V niektorých prípadoch aj o viac ako sto eur. Príkladom je aj to, že v jednom vchode bývajú traja policajti, prvý dostáva 20 eur, druhý 40 a tretí 140 eur ako príplatok.

Nespokojní policajti už podali odvolanie, hovoria aj o žalobách. „V rámci jedného útvaru sú rôzne sumy príspevku na bývanie, kde policajt na 4. platovej triede ma 70 eur a policajt na 2. platovej triede má 20 eur," posťažoval sa príslušník PZ, ktorý si neželá byť menovaný.

Policajtom však neprekáža to, že v regiónoch sú výšky príspevok iné. Hovoria ale o rozdielnych sumách, aj keď pôsobia v tom istom meste.

Vedie polície si ale stojí za tým, že príplatky sú v poriadku. Píše portál aktuality.sk.

Príspevok na bývanie sa pohybuje od 20 do približne 230 eur. Priznaním príspevku v rôznej výške na bývanie chce polícia dosiahnuť, aby sa aj príjmy na významnejších postoch viac zatraktívnili.

Podpredseda Nového odborového zväzu polície Tomáš Doboš si myslí, že v príspevku na bývanie by sa nemali robiť rozdiely ani podľa toho, či policajt robí na inšpekcii alebo v dopravnej polícii, na okrese alebo na ministerstve.

„Je nepochybné, že rozdiely v priznaní príplatku za bývanie sú podstatné a neodôvodnené z tohto dôvodu, že náklady na bývanie v určitom meste sú rovnaké pre všetkých policajtov bez rozdielu či je to policajt zaradený ako vodič, starší referent alebo vyšetrovateľ," vysvetľuje Doboš.

BRATISLAVA/zž

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Príplatky

Dôležité udalosti