Domáce

Až do soboty bude krásne, ale hrozia ranné hmly

Včela a sakura
Zdroj: SITA

Teplota vystúpi až na 21 stupňov.

Tohtoročný marec sa celkom vydaril a na počasie sme sa veľmi sťažovať nemohli. Bol totiž väčšinou slnečný a hlavne nadpriemerne teplý.

Družica

Dnes ovplyvňovala počasie nevýrazná oblačnosť, ktorá je spojená so zvlneným frontálnym rozhraním nad západnou Európou. Zajtra bude situáciu riadiť tlaková výš nad Stredozemným morom, ktorá svojim výbežkom zasahuje aj do našej oblasti. Preto sa počasie výrazne nezmení.

Zrážky

Lokálne nám pribudne oblačnosť, ale pršať z nej nebude, pretože zrážky zajtra na Slovensku neočakávame. V rámci Európy bude pršať najmä nad Portugalskom a inde to budú len slabé prehánky.

Teplota

Teploty budú podobné ako dnes, takže Slovensko zostáva v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov, a na juhozápade môže byť aj o niečo teplejšie a naopak na severovýchode má byť aj o pár stupňov chladnejšie.

Vietor

Pekné počasie zajtra nenaruší ani vietor, ktorý bude fúkať iba slabý až mierny prevažne severných smerov, čo je rýchlosť maximálne do 20 km/h.


Posledný marcový deň bol opäť veľmi teplý, keďže na mnohých miestach vystúpila teplota nad 15 stupňov, ale napríklad v Nitre a v Dudinciach namerali až 19 stupňov.

Na juhozápade sa popoludní na oblohe objavila aj oblačnosť, ale inak bol dnešný deň slnečný a nový pracovný týždeň sme začali celkom príjemne.

Doprava

No a ako sme začali tak budeme aj pokračovať, takže počasie bude pokojné a nemalo by komplikovať dopravnú situáciu. Nad ránom sa môžu lokálne vyskytovať hmly, tak rátajte s tým že dohľadnosť bude znížená a jazdite radšej pomalšie.

Noc

Dnešná noc bude spočiatku oblačná, a to najmä na východe, ale v priebehu noci sa obloha vyjasní a má byť krajšie, teda prevažne jasno až polojasno. Do rána sa vzduch ochladí na 7 až 0 stupňov a vietor zafúka len slabý premenlivý.

Zajtra sa začína bláznivý mesiac - apríl, ktorý je charakteristický premenlivým počasím. Nie je výnimkou, že ešte aj v apríli nasneží, alebo naopak, že budeme chodiť v krátkych rukávoch.

Zajtra sa prikloníme skôr k tej druhej verzii, pretože má pokračovať celkom pekné jarné počasie.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku má byť najprv jasno- teda slnečno, ale popoludní začne oblačnosť pribúdať. Najvyššia denná teplota vystúpi na 16 až 21 stupňov.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku bude zrána polojasno, ale popoludní sa oblačnosť zväčší, ale zrážky neočakávame. Denná teplota sa bude pohybovať od 14 do 20 stupňov.

Východné Slovensko

Na východe má byť podobne, teda ráno bude obloha jasná ale popoludní zväčša polooblačná. V rámci Slovenska tu má byť najchladnejšie a to 13 až 18 stupňov.

Hory

Na horách bude spočiatku prevládať pekne polojasné počasie ale v priebehu dňa oblačnosť pribudne. V nadmorskej výške 1500 m bude 8 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zostáva na 1, a to je len slabá záťaž.

Predpoveď do soboty

V stredu a vo štvrtok očakávame premenlivú oblačnosť a ojedinele sa vyskytnú aj prehánky. Lokálne môže napršať 5 až 10 mm.

Vo štvrtok nie sú v horských oblastiach dokonca vylúčené ani búrky. Teplota vystúpi na 14 až 21 stupňov.

V piatok a v sobotu bude pekne, teda prevládať má premenlivá malá oblačnosť a teplota sa bude pohybovať od 12 do 21 stupňov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.