Ťažko zranená cyklistka je na umelej pľúcnej ventilácii, po vodičovi stále pátrajú

Vodič neposkytol cyklistke prvú pomoc.
Vodič neposkytol cyklistke prvú pomoc. Zdroj: facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Cyklistka, ktorú pri osade Chrast pri obci Bajč v Komárňanskom okrese zachytilo auto, je v stabilizovanom stave. Informoval o tom primár Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny (KAIM) v novozámockej nemocnici Štefan Krbila.

Nemocnica prijala pacientku 1. apríla. Podľa primára KAIM je momentálne na umelej pľúcnej ventilácii s nutnosťou podpory viacerých orgánových systémov.

„Očakávali sme komplikácie a niektoré polytraumy aj vznikli. V súčasnosti ich riešime. Po zvládnutí týchto komplikácií budú nasledovať ďalšie úkony, keď budeme vidieť, v akom stave sú orgánové systémy,“ povedal Krbila.

Prečítajte si tiež:

Utrpela ťažké zranenia

Cyklistka pri zrážke s autom utrpela rozsiahle poranenia organizmu. Podľa Krbilu ide o mnohopočetné zlomeniny s vnútrobrušným poranením a zranením pľúcnych orgánov s nutnosťou umelej pľúcnej ventilácie.

„Po konzultácii s operačnými oddeleniami sme boli nútení niektoré zlomeniny riešiť operačne a niektoré konzervatívne. Pokiaľ ide o fraktúry hrudníka a panvy, tie zostávajú v konzervatívnej liečbe bez operácie. Operovalo sa ľavé predlaktie a na neskoršie obdobie sa odložila operácia tvárovej kosti, ku ktorej sa pristúpi až keď budú stabilizované všetky vitálne funkcie,“ doplnil Krbila.

Vodiča stále hľadajú

Po vodičovi, ktorý cyklistku zrazil a neposkytol jej pomoc, ale z miesta ušiel, pátra polícia. Podľa stôp išlo o vozidlo značky Citroën alebo Peugeot Boxer bielej farby.

Prečítajte si tiež:

„Polícia pátra po vodičovi a vozidle, ktoré sa pohybovalo zrejme 31. marca v neskorých večerných alebo nočných hodinách úsekom cesty medzi obcou Pribeta a Bajčom. Informácie nám môžu poskytnúť na telefónnom čísle 158, prípadne priamo na najbližšom oddelení polície, alebo do súkromnej správy na sociálnej sieti stránke Polícia SR - Nitriansky kraj,“ uviedla polícia, ktorá koná vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 3. 4. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.