Päť dní bez akejkoľvek správy: Peter zmizol bez stopy

Zmiznutý Peter.
Zdroj: TV Markíza

Všetko nasvedčuje tomu, že sa na svoje zmiznutie pripravoval.

Päť dní bez akejkoľvek správy. 41-ročný Peter odišiel z domu od ženy a nevlastného syna a nik nevie kde je. A hoci je psychiatrický pacient, všetko nasvedčuje tomu, že sa na svoje zmiznutie pripravoval.

„Peťo, chcela by som Ti odkázať iba to, že nech sa stalo čokoľvek či máš dajaký priestupok, hrozí Ti väzba, aby si sa nebál prísť domov, všetko je riešiteľné," odkazuje mu zúfalá manželka Mária Rajcyová.

Peter je s Máriou ženatý dva roky. V celom ich spoločnom byte, na každom centimetri cítiť, že si svoju vzájomnú lásku vážia. Z domu odišiel posledný júlový deň.

„Bolo mi divné, že poslednú správu mi napísal na druhý deň. 6:37, že večer som doma. Keď nechodil ani v noci ani ráno, tak som išla na políciu - nahlásiť," vysvetlila Mária.

„Akékoľvek informácie k nezvestnému mužovi - žiadame občanov oznámiť na najbližší policajný útvar alebo na číslo 158," oznámil žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík. Viac informácii totiž polícia nemá a Peter má telefón stále vypnutý.

Občas si privyrábal ako vodič mikrobusu. Aj teraz mal viezť nejakú rodinku na výlet do Čiech. To je prvá indícia, že Peter svoj odchod mohol plánovať.

„Je psychiatrický pacient. Už v minulosti mal takéto problémy, že odišiel. Ale po týždni sa vždy vrátil domov," spresnila manželka. Doma ostali aj jeho lieky.

„Veľmi sa bojím o jeho zdravotný stav, lebo ich nemá pri sebe a viem, že ich určite potrebovať bude," dodala Mária.

Viac v reportáži Mariána Lechana:


MARTIN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Psychiatria

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.