Pri požiari v Terchovej zomrela v júli matka s deťmi. Zraneniam dnes podľahol aj otec rodiny

V Terchovej zhorela rekreačná chata.
Zdroj: HaZZ v Bratislave

Vyhasli tak životy štvorčlennej rodiny z Piešťan.

Dvadsiateho júla sa rodinná dovolenka v Terchovej zmenila na obrovskú tragédiu. Pri požiari jednej z chát v časti Biely potom prišli o život traja ľudia. Zahynula 40-ročná matka a deti vo veku 5 a 8 rokov.

Otec rodiny, ktorý z chaty vybehol a bežal pre pomoc do susedných chalúp, utrpel popáleniny viacerých častí tela. Skončil v nemocnici v Žiline s vážnym poranením pľúc. O pár dní muža previezli na oddelenie popálenín do Bratislavy.

Podľa našich informácii otec rodiny dnes zraneniam podľahol. "Môžeme potvrdiť, že pacienta sa napriek enormnej snahe zdravotníkov, žiaľ, nepodarilo zachrániť. Bližšie informácie vzhľadom na zachovanie súkromia poskytovať nebudeme," potvrdila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Čo sa vlastne stalo?

Štvorčlenná rodina z Piešťan, ktorá žila dlhodobo v zahraničí, bola vraj cez deň na túre, neskôr mali na dvore oslavu. Keď hostia odišli, rodičia zbadali oheň v podkroví.

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií sa šíril z izby, kde spali deti. Keď rodičia otvorili dvere, aby ich zachránili, tlaková vlna ich odhodila späť. Kým mama ostala v chate, popálený otec bežal do dediny. Minúty však ubiehali. Prečo si požiar nevšimli skôr, ostáva nateraz bez odpovede.

Prípad prevzal vyšetrovateľ, ktorý začal trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Okolnosti tragédie policajti aj naďalej vyšetrujú.


BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Terchová

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.