Pán Marián trpí onkologickým ochorením. Liek, ktorý nutne potrebuje, na Slovensku nie je

Marián Buchanec  potrebuje liek, ktorý na Slovensku nie je.
Zdroj: TV Markíza

Nemocnice pacientov s nádorovým ochorením, ktorí sú odkázaní na infúznu chemoterapiu, posielajú domov.

V slovenských nemocniciach chýba už niekoľko týždňov dôležitý onkologický liek. Nemocnice tak pacientov s nádorovým ochorením, ktorí sú odkázaní na infúznu chemoterapiu, posielajú domov. Onkologický pacient z Trnavy je bez chemoterapie už týždeň.

Marián Buchanec (65) má nádorové ochorenie močového mechúra. Nutne potrebuje infúznu chemoterapiu. Dvadsaťštyri hodín je v bolestiach. Lieky, ktoré má od bolesti, nezaberajú a sú to silné lieky.

Infúziu cDDP teda cytostatikum, ktoré ničí nádorové bunky, mal dostať v trnavskej nemocnici. Druhého augusta tam išiel ako na hotovú vec. Povedali mu ale, že tento liek nemajú.

Podľa našich informácií je základný problém v cene. Pre farmaceutické spoločnosti je výhodnejšie, ak ho predajú do iných krajín, kde zaň dostanú viac. O tom, v akej situácii sa ocitol onkologický pacient a že trnavská nemocnica nemá pre neho dôležitý liek, sme informovali ministerstvo zdravotníctva.

Národný onkologický ústav, na rozdiel od nemocníc, tento liek, ktorý potrebuje pán Marián, má. Už vo štvrtok nastúpi na liečbu.


TRNAVA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Onkologickí pacienti

Dôležité udalosti