Batoľaťu takmer amputovali prst na nohe. Zo psích výkalov na pláži zrejme chytilo infekciu

Arria takmer prišla o prst.
Zdroj: Profimedia.sk

Arii nepomáhali ani antibiotiká, musela podstúpiť operáciu.

Osemnásťmesačné dievčatko po šantení na pieskovej pláži v Škótsku takmer prišlo o prst na nohe. Malá Aria dostala vysoké horúčky, opuchla jej noha a dvojnásobne sa jej zväčšil palec na nohe. Dieťatku dokonca hrozila amputácia, píše Daily Mail.

Jej matka tvrdí, že záhadnú infekciu chytila jej dcéra na pláži, keď zrejme bosou nohou vstúpila do psieho moču. „Aria sa hrala na piesku, nemala žiadne topánky," tvrdí Amy-Leigh Cavanaghová. „Keď sme sa vrátili domov, všade mala piesok, ešte aj na mihalniciach," dodala matka.

Po návrate z pláže batoľaťu začala stúpať teplota. "Pery jej začali modrieť, telo mala ako v ohni. Začala stonať a plakať," opisuje začiatok rozvíjajúcej sa infekcie jej matka. O tri dni neskôr si všimla, že dieťatko kríva. Keď ju zodvihla, zbadala, že má na nohe modrinu a trochu červený palec.

Zdroj: Profimedia.sk

Dievčatko zobrali k lekárovi, ktorý je predpísal antibiotiká. Ani tie však nezaberali. „Čakala som, že to bude lepšie, ale vydesila som sa, keď jej palec dvojnásobne opuchol," vysvetľuje Amy. Malú Ariu po niekoľkých dňoch trápenia nakoniec hospitalizovali v nemocnici. Lekári ju museli operovať, odstránili jej kožu okolo prsta aj na chodidle, aby jed nepostupoval ďalej. Matka zostala v šoku, keď jej lekári povedali, že nebezpečná infekcia mohla byť spôsobená nevinným hraním sa v morskej vode alebo v piesku na pláži. „Pýtali sa ma, či bola v kontaktne s nejakými chemikáliami, ani oni si neboli stopercentne istí, či je to infekcia," hovorí Amy.

Hlavý lekár mamičke povedal, že v piesku mohlo byť čokoľvek. Mohli tam byť chemikálie alebo psí moč, ktoré sa dievčatku dostali do tela cez drobnú ranu.

Mladá mamička teraz apeluje na všetkých, aby po plážach nechodili bosí a neskončili ako jej dcérka.

EDINBURGH/kacs

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti