Konkurencia YouTubu a Netflixu? Facebook spúšťa vlastný videoportál

Watch na počítači.
Watch na počítači. Zdroj: Facebook

Watch bude dostupný v počítačoch, mobiloch či v televíznej aplikácii.

Najväčšia sociálna sieť Facebook spúšťa novú službu, ktorá má konkurovať YouTubu, Netflixu a ďalším videoportálom či dokonca vysielateľom. Volať sa bude Watch a za účelom testovania ju zatiaľ pustili iba niekoľkým užívateľom v USA. Postupne ju však zapnú všetkým užívateľom.

Video obsah nie je pre Facebook žiadnou novinkou. Teraz však bude pod jednou strechou a videá budú triedené do rôznych kategórii ako napríklad „Najviac diskutované", „Čo ľudí rozosmeje" alebo „Čo pozerajú moji priatelia". Možnosť živého vysielania samozrejme zostane.

Watch bude dostupný v počítačoch, mobiloch či v televíznej aplikácii.

Internetový gigant sa pri videách snaží vyvolávať čo najväčšiu interakciu. Aj preto máme možnosti komentovania či reagovania pomocou lajkov či iných emotikonov. „Zistili sme, že reakcie a komentáre ľudí pod videom sú súčasťou pozerania tak, ako samotné video. Keď niečo pozeráte, môžete čítať komentáre a deliť sa s priateľmi o váš názor na to, čo práve sledujete," píše sa v tlačovej správe Facebooku.

Sociálna sieť vyzýva všetkých vydavateľov a tvorcov, aby sa do projektu zapojili a začali vyrábať vlastné programy, ktoré si ľudia budú pozerať práve prostredníctvom platformy Watch.

Britský portál Telegraph tvrdí, že na Watch by sa mali objaviť videá z WNBA (ženská basketbalová liga), rodičovská relácia od spoločnosti Time či safari šou z dielne National Geographic. Už teraz Facebook vysiela naživo zápasy MLB (bejzbalová liga), s ktorými by mal pokračovať aj v novej službe.

BRATISLAVA/ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Netflix

Dôležité udalosti