Luník IX volil Kisku. Veria, že im pomôže

Volič na Luníku IX.
Zdroj: SITA

Zarábajú málo a nemajú z čoho platiť byty.

Košický Luník 9 je pod drobnohľadom aj počas volieb. Hlavne pre podozrenia z kupovaniu hlasov. To sa ale počas týchto prezidentských volieb nepotvrdilo. Ľudí prišlo voliť veľmi málo. No tí, ktorí boli, chcú od novej hlavy štátu pomoc.

Aj ľudia na Luníku IX. očakávajú od nového prezidenta zmenu. Chcú viac sociálnych istôt a viac práce. Jeden z oslovených nám ešte sobotu povedal, že prišli voliť, aby m bolo lepšie. „Prišli sme voliť kvôli tomu, že by nám bolo lepšie. V zahraničí sa majú lepšie aj lepšie sociálky a tu klesá nám všetko dole," povedal nám ešte v deň volieb jeden z obyvateľov sídliska.

Ľudia vraj nemajú z čoho žiť, vychovávajú viacero detí a nemajú prácu. „Práce nemáme, chceme práce. Z 50 € sa nedá vyžiť platíme byty a nemáme z čoho," povzdychol si.

Kým v 1. kole bola na Luníku IX najnižšia účasť, v sobotu prišlo voliť 222 voličov z viac ako 3 000. Andrej Kiska dostal 203, Robert Fico 19 hlasov.

„Ten Fico sa vyjadroval proti nám ako o ničom a ešte aj proti nám ako ten Kotleba ako rasistické, tak sa to nedá," myslí si obyvateľ sídliska.

Na otázku, či vie prezident zmeniť sociálnu situáciu ľudia si myslai, že keby chcel, tak to vie.KOŠICE/David Vido

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.