Západné Slovensko zasiahla silná búrka

Škody po búrke v Rači.
Zdroj: TASR

Počasie spôsobilo výpadky elektriny, skomplikovalo dopravu. Ľudia už rátajú materiálne škody.

Vo štvrtok večer krátko po 22.00 h zasiahla územie západného Slovenska veterná smršť sprevádzaná búrkou a masívnym lejakom. Počasie doteraz spôsobilo výpadky elektriny, skomplikovalo dopravu (všade sú popadané konáre) a treba počítať s materiálnymi škodami. Najviac postihnutá bola oblasť Bratislavy, jej okolia a Záhoria. Celkovo počas noci evidovali 160-tisíc domácností bez elektrickej energie. V piatok na obed už ich bolo iba 14-tisíc.

Búrku sprevádzalo masívne hrmenie a blýskavica. Mnohí nám hlásite škody, poničený záhradný nábytok a odfúknuté kontajnery. Báli sa aj zvieratá, silný vietor dokonca vytláčal autá z cesty. Bez elektriny bolo Bernolákovo, Ivanka pri Dunaji aj Blatné. Niektoré časti na Devíne sú ešte aj dnes bez elektrického prúdu.

Zdroj: TASR

V tábore v Dubovej evakuovali deti

Hasiči zasahovali aj v stanovom tábore v obci Dubové (okres Turčianske Teplice), kde silný vietor strhol stany a bez prístrešia zostalo približne 50 ľudí. Z toho 35 detí. "Všetky osoby vyviazli bez zranenia a bolo im poskytnuté útočisko v evakuačnom autobuse HaZZ," informovala TVNOVINY.sk Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Podľa portálu imeteo.sk bol na bratislavskom letisku zaznamenaný náraz vetra s rýchlosťou rovných 100 km/h.

Situácia po búrke v Bratislave


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Blesky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.