V Malackách evakuovali bytovku, ľudí ohrozovala odtrhnutá strecha

Odtrhnutá strecha v Malackách.
Zdroj: Daniel Lipa

Víchrica spôsobila aj pád stromu na miestnu synagógu, kde poškodila strechu, okná a fasádu.

Rušnú noc zažili obyvatelia jednej z bytoviek v Malackách. Pri veternej smršti prišli doslova o strechu nad hlavou. Hasiči podľa našich informácií museli desať ľudí z domu evakuovať, pretože to vyzeralo tak, že je pravdepodobne na bytovke zle ukotvená strecha. Tá zostala visieť na rímse nad oboma vchodmi do bytovky, čím vážne ohrozovala obyvateľov.

Zdroj: Daniel Lipa

Ľudí evakuovali do areálu Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Malackách. Ďalší odišli k príbuzným. Pre prípad núdze mesto preverilo situáciu s ubytovaním aj v miestnych hoteloch, informovala Ingrid Sochorová z Mestského úradu v Malackách.

Zdroj: Daniel Lipa

Strhnutú strechu z bytovky by mali odstrániť v najbližších hodinách. Následne stav domu zhodnotí statik. "Pokiaľ bude všetko v poriadku, obyvatelia by sa mohli ešte dnes vrátiť do svojich domovov," uviedla Sochorová.

Zdroj: Daniel Lipa

Silný vietor spôsobil škody aj v uliciach Malaciek. Od rána mesto zabezpečuje prostredníctvom mestskej spoločnosti TEKOS odstraňovanie padnutých stromov i konárov a kontrolu verejného osvetlenia.

 "Víchrica spôsobila aj pád stromu na miestnu národnú kultúrnu pamiatku - synagógu, kde prišlo k poškodeniu strechy, okien a fasády. Aktuálne sa odstraňuje zrezaný peň, okolie synagógy je bezpečné," uviedla Sochorová.

Zdroj: TV Markíza

Poškodené a spadnuté stromy zostali aj v Zámockom parku, ktoré bude mesto postupne odstraňovať v poludňajších hodinách. Iné väčšie škody na mestskom či inom majetku zatiaľ nie sú hlásené.

Západ Slovenska zasiahli vo štvrtok v noci silné búrky. Sprevádzal ich silný vietor, na bratislavskom letisku namerali rýchlosť v nárazoch 100 km/h. Nepriaznivé počasie na západnom Slovensku zapríčinilo vyše 200 výjazdov hasičov. Najviac zásahov bolo zaznamenaných v Bratislavskom kraji, kde hasiči zasahovali najmenej pri 132 udalostiach. Hasiči odstraňovali najmä spadnuté stromy z ciest a osobných áut. Zasahovali aj pri spadnutých stĺpoch elektrického vedenia, telefónnych stĺpoch či strhnutých strechách.

 

MALACKY/kacs, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veterná smršť

Dôležité udalosti