Domáce

Citlivé údaje pacientov skončili na smetisku

Vyhodené osobné údaje
Zdroj: TV Markíza

TV Markíza sa podarilo dostať na stopu páchateľom.

Na nelegálnej skládke našli citlivé dokumenty z banskobystrickej Roosevelovej nemocnice. Spolu so stavebným odpadom ich niekto vyviezol do lesa k neďalekej obci Králiky. Nemocnica tvrdí, že s tým nemá nič spoločné. Nám sa podarilo zistiť, kto by za tým mohol byť.

Medzi kopou odpadu sa povaľujú osobné údaje ľudí. Na papieri je napísané, že patria banskobystrickej nemocnici. Mená, rodné čísla, či rozpis služieb. Toto všetko si môže preštudovať každý, kto príde do rekreačnej časti Králik. Osobné údaje patria zamestnancom Rooseveltovej nemocnice.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

„Je úplne jasné odkiaľ to prišlo a sme zvedaví či už niekto dokáže pohnúť s tými stavebnými firmami," povedal na kameru starosta obce Králiky Ivan Škamla.

Zdroj: TV Markíza

Indície redaktora TV Markíza priviedli až do bývalých nemocničných internátov. Vedenie nemocnice budovy nedávno predalo dvom podnikateľom. Stavebné firmy ich momentálne prerábajú na byty. Rozprávali sme sa s obidvomi majiteľmi.

Zodpovednosť na seba nezobral ani jeden. Každý ukazoval prstom na toho druhého. „Je úplne jasné, že buď vy, alebo tá druhá firma to musela urobiť. No áno, ale my isto nie," tvrdí Slavomír Šuník z jednej z nich.  Konateľ IT Real Roman Murgaš vie dokladovať, že jeho firma to nebola.

Prípadom sa už zaoberajú na polícii, aj na životnom prostredí. To či dokážu zistiť, kto odpad do lesa vyviezol, bude TV Markíza sledovať.BANSKÁ BYSTRICA/Jakub Bubeník

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti