Obyvatelia „vybývanej“ bytovky pri Sabinove veria, že ich budova ešte prežije. Posudok statika je nekompromisný

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obyvatelia zdemolovanej nájomnej bytovky v rómskej osade v Pečovskej Novej Vsi pri Sabinove sa musia okamžite vysťahovať.

Starosta tam vyhlásil mimoriadnu situáciu. Ráno mu totiž statik doručil posudok, podľa ktorého má daná viac než 33 rokov stará bytovka narušenú statiku. Je vo vážnom havarijnom stave a hrozí, že sa môže kedykoľvek zrútiť.

Nájomcom starosta nariadil, aby sa okamžite vysťahovali.

Prečítajte si tiež:

Z dvanástich bytov je obývaných už len šesť, no platnú nájomnú zmluvu majú len štyri rodiny. Tým obec za 25-tisíc eur objednala ako náhradné ubytovanie unimobunky.

Presťahovať sa do nich môže spolu 27 ľudí. Ďalší asi 20 tam bývali nelegálne.

Prázdne byty v starej sú zničené. Nemajú okná ani dvere a majú poškodené priečky. Vraj to v takom stave nechali tí, ktorí tam bývali predtým.

Bytovku vraj zdemolovali neprispôsobiví nájomníci, ktorí už byty dávno opustili. Obecnú bytovku jej nájomníci, ako oni sami hovoria, „vybývali“ po vyše 30 rokoch. No sú presvedčení, že by sa dala ešte zrekonštruovať.

Posudok statika je však nekompromisný. Po vybavení búracieho povolenia zdevastovanú budovu zrovnajú so zemou. Problémom však môže byť malý pristavaný kostolík, s ktorým má spoločnú stenu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne veci

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.