Bratislavu čakajú dva pochody. Dúhový pochod vs. Hrdí na rodinu

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Polícia dohliadne, aby sa skupiny nestretli, hoci každý má miesto inde.

Bratislavu opäť čaká pestrofarebný pochod. Dúhový pride, ktorým chcú účastníci zlepšiť práva gayov a lesbičiek, sa bude konať už túto sobotu. V ten istý deň sa však rozhodli pochodovať Bratislavou aj zástancovia tradičnej rodiny. Tých však bude, podľa odhadov, neporovnateľne menej.

Dúhové pochody sa organizujú po celom svete. Zviditeľniť chcú komunitu LGBTI, ktorá by mala mať, podľa organizátorov, rovnaké postavenie v spoločnosti, ako heterosexuáli.

Presne v ten istý deň však chcú Bratislavu obsadiť aj ľudia, ktorí majú opačný názor. Presadzovatelia tradičnej rodiny. Podľa Macka dátum vzniká vždy po dohode s mestom, vždy je to nejaký kompromis.

Organizátor akcie Hrdí na rodinu Anton Chromík na otázku, či tento termín bol zámerný povedal, že dialóg vždy vyžaduje dve strany a práve kvôli tomu, aby padla odpoveď padla, že deti potrebujú otca a mamu, je to práve tento deň.

Organizátor Dúhového pochodu si myslí, že pán Chromík je posadnutý organizovaním akcií voči tejto komunite.

Chromík na otázku, či táto druhá strana nechce mať rodiny alebo nemajú lásku v rodine vyhlásil, že každý jeden človek sa narodil z otca a mamy a každé jedno dieťa túži po otcovi a mame.

Kým podporovatelia gayov a lesbičiek sa stretnú na Hviezdoslavovom námestí, priaznivci tradičnej rodiny sa stretnú pod parlamentom. Na oba pochody bude dohliadať polícia, aby sa tieto skupiny v meste nestretli.

Podľa prisľúbenej účasti na Facebooku to však zatiaľ vyzerá tak, že farebný pochod má oveľa väčšiu podporu. Účasť im odkliklo viac než 1 500 ľudí. Naopak, na akciu „Hrdí na rodinu" sa podľa Facebooku chystá deväť ľudí.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bratislava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.