Plavčan nepresvedčil Kisku. Čaká od neho oveľa razantnejšie kroky

Prezident Andrej Kiska a minister školstva Peter Plavčan.
Zdroj: TASR

Šéf rezortu školstva oznámil, že z funkcie neodstúpi.

Minister školstva Peter Plavčan nepresvedčil argumentami prezidenta Andreja Kisku o tom, že eurofondy budú použité na naozaj špičkový výskum, vývoj a inovácie.

"Nepresvedčil ma, že financie boli prideľované transparentným spôsobom a že vyhodnocovanie viedli špičkoví odborníci v danej oblasti. Preto očakávam oveľa razantnejšie a pre verejnosť zrozumiteľnejšie kroky než tie doterajšie," napísal na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/Andrej Kiska

Šéf rezortu školstva mal v pondelok (14. 8.) po dovolenke očakávanú tlačovku. Vyhlásil, že je predčasné niekoho obviňovať, vraj sa všetko prešetrí. Ak kontrola zistí pochybenia, tak nemá problém prijať tvrdé opatrenia. Minister na otázku či odstúpi sa len zasmial a povedal, že neodstúpi.  

Zároveň oznámil, že ministerstvo zruší eurofondovú výzvu na dlhodobý strategický výskum a vývoj (DSV). Zároveň v najbližšom období vypíše novú. Taktiež zruší aktuálnu databázu hodnotiteľov eurofondových projektov a v septembri vypíše výzvu na nových hodnotiteľov. Zároveň sa zmení systém vyhodnocovania projektov.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.