Sýkorovec Bališ sa priznal k vražde Bugárovho bratranca, trest však nedostal

Ladislav Bališ (v strede) sa priznal k vražde.
Zdroj: TV Markíza

Bugára podľa prokurátora uškrtili za použitia kovovej reťaze.

Po rokoch sa priznal k ďalšej vražde. Člen mafiánskej skupiny sýkorovcov Ladislav Bališ zlikvidoval príbuzného podpredsedu Národnej rady Bélu Bugára. Muž zmizol ešte pred 18 rokmi.

Ladislav Bališ si v Ilave odpykáva 25-ročný trest za založenie zločineckej skupiny, prípravu vraždy aj vydieranie. Medzi sýkorovcov prišiel ešte v roku 1996, robil osobného šoféra zakladateľovi gangu Miroslavovi Sýkorovi. Po jeho smrti sa stal šéfom vražedného komanda a staral sa najmä o Bratislavu. Podľa polície sa sýkorky živili výpalným, vraždami konkurentov aj nepohodlných.

Dlhý Laco, ako Bališa prezývajú, s policajtmi spolupracuje a svedčí v mnohých prípadoch. V minulosti sa rozrozprával o tom, ako chcel zabrániť likvidácii jeho prvého šéfa Miroslava Sýkoru, ktorý mal spor s iným mužom.

Tentoraz sedel Ladislav Bališ na lavici ako obžalovaný. Prokurátor jeho a ďalších mužov viní z vraždy Tibora Bugára - bratranca podpredsedu národnej rady. Podľa obžaloby ho vylákali na stretnutie do Senca a tam ho zlikvidovali.

Tibora Bugára podľa prokurátora UŠP uškrtili za použitia kovovej reťaze. Potom ho previezli do Čataja a zakopali v nelegálnom hrobe. Jeho pozostatky tam našli po šestnástich rokoch. Vraždu mal nariadiť Róbert Lališ alias Kýbel. Podľa zdroja novinárky Júlie Mikolášikovej to mal spraviť preto, lebo si vraj Bugár zabudol stiahnuť kuklu na hlavu pri istej sledovačke.

Pojednávanie trvalo približne 10 minút. Ladislav Bališ sa totiž k vražde priznal a s prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste.

„Súd upúšťa od uloženia súhrnného trestu, pretože trest uložený skorším rozsudkom Špecializovaným trestným súdom v Pezinku v trvaní 25 rokov odňatia slobody považuje za dostatočnú ochranu spoločnosti a nápravu," uviedla Iveta Halvoňová, predsedníčka senátu OS BA 3.

A kto bol Tibor Bugár prezývaný tiež Bugy? Pracoval ako ochrankár spoločnosti Gamatex. Tá v auguste 1998 obsadila budovu TV Markíza. V práci bol naposledy 11. januára 1999. sprevádzal jedného z majiteľov firmy - Štefana Agha.


 

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.