Danko o Ficovi: Padla pasca, ktorú dlho budoval

Fotografia, ktorá vznikla počas rozhovoru týždenníka .týždeň s Andrejom Dankom.
Fotografia, ktorá vznikla počas rozhovoru týždenníka .týždeň s Andrejom Dankom. Zdroj: Boris Németh/ .týždeň

Povedal to pre pre .týždeň, ktorý s ním v čase Ficovej tlačovky robil rozhovor.

Predseda SNS Andrej Danko v exkluzívnom rozhovore pre .týždeň rozprával o koalícii, eurofondovom škandále a budúcnosti strany. Redaktor ho robil v čase, keď premiér Robert Fico oznamoval, že minister školstva Peter Plavčan musí skončiť a od šéfa národniarov chce za neho náhradu.

Ako píše autor rozhovoru, ktorý vyjde v týždenníku v pondelok (21. 8.), už počas nahrávania si všimol na obrazovke naživo Ficovo oznámenie o šéfovi rezortu školstva.

"Pripadalo mi to zvláštne, keďže pár minút predtým mi Danko povedal, že Plavčanovo odvolanie nevylučuje, najskôr si však ministra zavolá na diskusiu vo vnútri SNS a bližšie sa oboznámi s tým, čo sa na ministerstve vlastne udialo. A minister bude musieť ustáť aj odvolávanie v parlamente. Potom Andrej Danko povedal ešte jednu zásadnú vetu na adresu Fica: ,Padla pasca, ktorú dlho budoval,‘“opísal situáciu.

Redaktor politického týždenníka ďalej napísal, že na vlastné oči s fotografom videl, ako predseda koaličnej strany zisťuje, že mu premiér odvoláva ministra. "Podrazil ma," povedal.

Minister školstva Plavčan od začiatku júla čelil kritike pre zvláštne rozdeľovanie eurofondov na výskum a inovácie. Dotácie mali dostať aj firmy, ktoré výskum nikdy nerobili. Minister problematické výzvy zastavil a nariadil ich preverenie.

Európska komisia neskôr pozastavila platby v štyroch výzvach na ministerstve školstva a rezortu zakázala podpisovať nové zmluvy s prijímateľmi dotácií. Pozastavenie eurofondov oznámila EK vo varovnom liste. Rozdeľovanie eurofondov rieši okrem Európskeho úradu pre boj proti podvodom aj NAKA.

Reakcie na Plavčanovo odvolanie nájdete v našom článku.


BRATISLAVA/zg, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Koaličná kríza

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.