Domáce

Pán Peter otvoril balenie sušených datlí. Čo tam našiel, ho šokovalo

Kúpili datle s červíkmi
Zdroj: TV Markíza

Máte podobnú skúsenosť?

S blížiacimi Vianocami rastie aj chuť Slovákov na exotické ovocie. Náš divák kúpil datle v spišskonovoveskom supermarkete. Z vianočnej atmosféry ale nebolo nič, lebo keď ich otvoril našiel v nich niečo, čo tam absolútne nepatrí, červíky.


Červíky obsahovali dve rôzne balenia, ktoré si pán Peter kúpil. Na obale mali dátum spotreby 23. december 2014. Ktovie, čo by obsahovali, keby ich predávali aj o rok neskôr.

"Preventívne sme stiahli z predaja všetky šarže tohto výrobku a záležitosť budeme ďalej interne riešiť s dodávateľom. Zákazník však tovar kupoval u nás, preto by sme mu radi vrátili plnú cenu za oba nákupy a radi by sme sa mu ospravedlnili osobne alebo aspoň písomne," vyhlásil hovorca spoločnosti Kaufland na Slovensku Martin Gärtner.

Pôžička Cetelem: výsledok posúdenia do 10 minút. Klikajte tu.

Dovozca iránskych datlí, spoločnosť Encinger vysvetľuje červíky datliach takto: "Každá vstupná surovina, vrátane balených datlí, podlieha v našej prevádzke vstupnej laboratórnej kontrole. Pri odbere reprezentatívnej vzorky sa nám nepotvrdila prítomnosť živých alebo mŕtvych škodcov. Jedná sa o prítomnosť škodcov, ktorí sa dostali do plodov ešte v procese zrenia."

Sušené datle sú spolu so sušenými figami jedným z mála čistých prírodných produktov. Nie sú chemicky ošetrované, konzervované a neobsahujú žiadne prídavné látky. Len občas, ako v tomto prípade, sa v nich môžu objaviť neželaní hostia.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.