Do prípadu týranej influencerky sa zapojil aj generálny prokurátor M. Žilinka. Z toho, čo prežila, ide hrôza

Do prípadu týranej influencerky sa zapojil aj generálny prokurátor M. Žilinka. Z toho, čo prežila, ide hrôza
Zdroj: Instagram/Rachellka

Generálny prokurátor Maroš Žilinka uviedol, že prípadom podozrenia z domáceho násilia voči mladej influencerke Ráchel Karnižovej sa budú zaoberať orgány činné v trestnom konaní.

„Boj proti domácemu násiliu je dlhodobo prioritou prokuratúry,“ vyhlásil.

Podotkol, že pri domácom násilí a týraní nie je priestor pre mlčanie, nevšímavosť či ospravedlnenie. Dodal, že medializovaný prípad bude dôkladne objasnený.

Prečítajte si tiež:

Všetko priznal

Influencerka Ráchel Karnižová na sociálnej sieti uverejnila fotografie, videá a správy s tvrdením, že ju jej priateľ, Tomy Kotty, psychicky aj fyzicky týral.

V správach jej hrubo nadával a niekoľkokrát prial smrť. Fotografie, ktoré uverejnila, zachytávajú modriny a krvavé rany. Upozorňujeme, že nie sú vhodné pre citlivé povahy.

Tomáš Drahoš, ktorý vystupuje pod menom Tomy Kotty, po oslovení Televíziou Markíza všetko priznal.

„Áno, žiaľ, je to pravda a veľmi, ani neviete ako, ma to po ľudskej a mužskej stránke mrzí. Toto, čo som spravil, je niečo, čo sa nedá ospravedlniť a nemá sa toto stávať, nikdy za žiadnych okolností,“ povedal.

Dodal, že nastupuje na protialkoholickú liečbu a chce sebe aj Ráchel dokázať, že sa vie zmeniť a byť lepším človekom.

Problémy s alkoholom

Na sociálnej sieti opísala, že jej priateľ čoraz viac pil, až bol napokon pod vplyvom alkoholu takmer každý deň. Keď bol triezvy, problémy nemali.

Najhoršie chvíle prišli v marci, keď sa vrátili z párty, opísala. „Dávala som si dole make-up v kúpeľni a on prišiel ku mne a hodil ma do vane. Tam som si udrela hlavu. Potom ma z nej vytiahol a ťahal ma za vlasy po celom byte. Kopal ma, fackal a nadával mi.“

V tú noc išla do nemocnice aj na políciu, no trestné oznámenie podať nechcela. Tvrdil jej, že si nič nepamätá a že ho zrejme niekto zdrogoval.

„Rozhodla som sa, že budem pri ňom stáť a pomôžem mu dostať sa z toho,“ napísala Ráchel. Dodala, že prestal piť a išli aj na psychiatriu, kde mu prepísali lieky.  

Prečítajte si tiež:

Opäť sa to zopakovalo

V apríli však prišiel zlom a Tomáš Drahoš siahol opäť po alkohole. Stratil bundu a kľúče od bytu a o druhej ráno Ráchel volal, chcel k nej ísť prespať.

Hneď keď prišiel, začali sa hádať. „Zasa ťahanie za vlasy, kričanie, roztrhal mi nohavice a nasilu do mňa pchal prsty. Potom mi rozhádzal veci v celom byte, zničil dvere,“ opísala.

„Ak sa ti deje niečo podobné, odíď hneď,“ dodala na sociálnej sieti. 

Ku skutočnosti sa už vyjadrovať nechce. Všeobecne sa však chce na svojich sociálnych sieťach viac venovať domácemu násiliu. Vlastná skúsenosť jej totiž zmenila názor. Priznáva, že keď v minulosti o domácom týraní počula, pomyslela si, že si to žena zrejme zaslúžila. 

Stanovisko Televízie Markíza

Tomy Kotty v minulosti komentoval dianie v online šou Farma Xtra a objavil sa aj ako hosť v šou Bez ruže. „Televízia Markíza odsudzuje akékoľvek formy násilného správania. Takéto správanie u kohokoľvek považujeme za prekážku spolupráce,“ znie oficiálne stanovisko televízie Markíza. 

Ak ste sa našli v týchto riadkoch a ste obeťou násilia, vyhľadajte pomoc a nečakajte. Kontaktuje bezplatnú linku 0800 212 212 alebo si kliknite na web Zastavme násilie.

Pozrite si aj reportáž o matke zo Šale, ktorá svojim deťom vulgárne nadávala a vyhrážala sa im smrťou:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.