Kýbel zostáva vo väzbe. Vincko môže ísť von, ale nechce

Róbert Lališ, prezývaný Kýbel a za ním Ivan Cupper, prezývaný Vincko.
Zdroj: TASR

Obaja sýkorovci čelia obžalobe, ktorá ich spolu s komplicmi viní zo šiestich vrážd z rokov 1998 a 1999.

Boss gangu sýkorovci Róbert Lališ, prezývaný Kýbel, zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom vo štvrtok (17. 8.) banskobystrický krajský súd.

U jeho komplica Ivana Cuppera, zvaného Vinco-Vincko, súd síce skonštatoval, že dôvody väzby existujú, ale nahradil ju nielen dohľadom probačného a mediačného úradníka, povinnosťou hlásiť každú zmenu pobytu a zákazom opustiť územie Slovenska, ale aj použitím technických prostriedkov - signalizačného zariadenia. Dôvodom, prečo súd takto rozhodol, bol aj fakt, že Ivanovi C. sa končí 25. septembra možná lehota väzby.

Rovnako ako prokurátor, aj Vincko prekvapivo podal voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorých v najbližších dňoch rozhodne najvyšší súd. Sťažnosť podal aj Kýbel.

Ako potvrdila Cupperova obhajkyňa Magda Jaňovková, hoci jej klient môže ísť na slobodu s podmienkami súdu, nechce, zvyšné dni do skončenia väzby si už chce "odkrútiť".

"Nechce preto, lebo by bola jeho rodina obmedzovaná práve technickým prostriedkom, ktorý musí byť inštalovaný v byte, kde jeho rodina žije a ten byt by tak de facto stratil súkromie," zdôvodnila Jaňovková.


Obaja sýkorovci čelia obžalobe, ktorá ich spolu s komplicmi viní zo šiestich vrážd z rokov 1998 a 1999 - Eduarda a Roberta Diničovcov, Romana Deáka, Alojza Házyho, Dalera Hlavačku, Miloša Piliara a zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici Kýbla a Vincka už dvakrát odsúdil na doživotie, najprv v roku 2016 a naposledy v apríli tohto roku. Obaja podali odvolanie a NS SR zakaždým rozsudky zrušil. Trestnú vec obžalovaného Róberta Lališa a spol. napokon ŠTS odňal a prikázal Krajskému súdu v Banskej Bystrici, aby ju v potrebnom rozsahu prejednal a rozhodol. Proces sa teda začne odznova, termín je stanovený na koniec októbra.

BANSKÁ BYSTRICA/TASR, TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ivan cupper

Dôležité udalosti