Na petržalskom cintoríne rodine bez stopy zmizol hrob. Kompetentní sa s podobným prípadom ešte nestretli

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ukradli im hrob. Rodine bez stopy zmizlo z cintorína miesto posledného odpočinku starých rodičov. Riaditeľ pohrebníctva ani petržalskí vyšetrovatelia sa s podobným prípadom ešte nestretli.

Ľubici Belániovej zomrela mama ešte minulý týždeň v utorok. Vo štvrtok išla s bratom pozrieť miesto pohrebu. Popritom sa zastavila pri hrobe starých rodičov, ktorý bol ešte vo svojej pôvodnej podobe.

„A v sobotu, keď sme sa vrátili na hrobové miesto, tak už bolo zničené s tým, že ako vidíte, že neostalo po hrobovom mieste absolútne nič,“ hovorí pani Ľubica.

Kamery nemajú, jedinou stopou sú úlomky za plotom

Zmizol kamenný skelet hrobu spolu s vrchnou kamennou doskou. Neznámy páchateľ svojím konaním spôsobil škodu v celkovej výške 1800 eur.

Časti takéhoto hrobu môžu vážiť až vyše 100 kilogramov. Zlodej alebo zlodeji dovláčili niektoré úlomky až za plot cintorína.

Úlomky sú za plotom doteraz. Rovnako tam vidno aj rozbitý črepník. Na plote sú zase stopy po kameni. Nikto zo zamestnancov cintorína si však nič nevšimol. Kamery na petržalskom cintoríne nie sú.

Prečítajte si tiež:

​„Naším cieľom je ich mať na všetkých cintorínoch. Nie je to len finančná záležitosť, teda kapitálový výdavok, ale je to aj vec dátových prenosov, prípadného pokrytia signálom cintorínov,“ uviedol riaditeľ organizácie Marianum Robert Kováč, podľa ktorého je to konkrétne na tomto cintoríne v Petržalke problém.

Motív krádeže si poškodení nevedia s istotou vysvetliť. Môžu vraj za tým byť aj rodinné spory.

V súvislosti s vyšetrovaním záhadnej krádeže prosí rodina poškodených prípadných svedkov, aby sa obrátili na políciu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.