Mladá kulturistka zomrela, lebo zjedla veľa proteínov

Mladá kulturistka zomrela, lebo zjedla veľa proteínov
Zdroj: Instagram/ meeganheff

Dvojnásobná mamička netušila, že má vzácne genetické ochorenie.

Dvadsaťpäťročnú kulturistku Meegan Hefford zo západnej Austrálie našli v jej byte v bezvedomí. Previezli ju do nemocnice, kde o dva dni zomrela. Až po jej smrti lekári zistili, že trpela zriedkavým genetickým ochorením prezývaným porucha močovinového cyklu (UCD). Jej telo nedokázalo rozložiť proteíny. Píše Independent.co.uk.

Toto ochorenie má približne jeden človek z 8000. Mnohí o tejto poruche nevedia. Ochorenie spôsobuje tvorbu amoniaku v krvi a nahromadenie tekutiny v mozgu, čo nakonec vedie k jeho poškodeniu.

Príčinou smrti mladej dvojnásobnej matky bol príjem proteínov. Tie prijímala v podobe klasickej stravy či doplnkov, pretože sa pripravovala na septembrovú súťaž.

Jej rodina teraz požaduje prísnejšie obmedzenia pri predaji proteínových práškov a doplnkov. "Viem, že existujú aj iní ľudia, ktorí skončili v nemocnici, pretože si preťažili telo doplnkami. Ich predaj musí byť viac regulovaný," povedala Meeganina matka Michelle White.

Kulturistkina mama prezradila, že jej dcéra chodila do posilňovne dvakrát denne, pretože sa pripravovali na súťaž. Meegan už v júni hovorila rodine, že sa cíti letargicky a zvláštne. Jej mama netušila, že užíva doplnky stravy. Po smrti dcéry našla v jej dome podrobný plán stravovania.

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti