Čaká nás deväť druhov počasia

Slnečné a daždivé počasie
Zdroj: shutterstock

Aj takýto je apríl.

Hovorí sa, že jar má až deväť druhov počasia a v apríli nechýba ani jedno z nich.

Družica

Na záberoch z družice vidíme, že dnes postupoval cez naše územie smerom na juhovýchod tento nevýrazný pás oblačnosti, takže sme mali na niektorých miestach oblakov prechodne o niečo viac.

Zajtra sa do našej oblasti rozšíri výbežok tlakovej výše, ktorá sa nachádza nad severovýchodnou Európou. Po jej prednej strane ale postupuje oblačnosť, z ktorej môže zajtra miestami slabo spŕchnuť.

Zrážky

To naznačuje aj tento predpovedný model zrážok, takže sa pripravte, že sa zajtra môže lokálne vyskytnúť slabý dážď alebo občasné prehánky. V rámci Európy spŕchne najmä nad Pyrenejským poloostrovom, ale dážď očakávame aj nad Britskými ostrovmi.

Teplota

Teploty sa zajtra na Slovensku meniť nebudú, takže väčšina nášho územia zostáva v teplotnom pásme 15 až 20 stupňov, Sever a severovýchod ale bude chladnejší, pretože sem zasahuje pásmo 10 až 15 stupňov.

Vietor

No a pozrime sa aj na vietor, ktorý bude zajtra ešte pokojnejší ako dnes, to znamená, že zafúka iba slabý premenlivých smerov, čo je rýchlosť iba okolo 10 km/h.


Príjemné a teplé počasie, ktoré máme na Slovensku v týchto dňoch má ale aj nepríjemnú stránku, ktorú cítia najmä alergici, keďže sa v ovzduší nachádzajú pomerne vysoké koncentrácie peľových častíc. Aktuálne je to najmä breza, ale aj topoľ, vŕba, javor alebo dub. Aj dnes bolo teplo a sucho a teplota sa šplhala až na 19 stupňov.

Doprava

Aj keď zajtra slabo spŕchne, tak počasie bude väčšinou pokojné. Výnimkou sú iba ranné hmly, ktoré očakávame najmä v horských dolinách a kotlinách. Jazdite preto veľmi opatrne.

Noc

Dnešná noc má byť prevažne jasná až polojasná ale na severe bude oblačnosti viac. Vietor zafúka iba slabý premenlivý a do rána sa vzduch ochladí na 6 až 1 stupňov.

Západné Slovensko

Na západnom Slovensku bude prevládať zväčša iba malá oblačnosť ale lokálne sa môže vyskytnúť slabá prehánka. Najvyššia denná teplota vystúpi na 14 až 19 stupňov.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku bude tiež polojasno až oblačno, s tým, že na severe má byť oblačnosti viac a a lokálne z nej môže aj slabo spŕchnuť. Teplota sa bude pohybovať od 13 do 19 stupňov.

Východné Slovensko

Najviac oblačnosti čakajte zajtra na východe našej krajiny, kde môže tiež ojedinele slabo spŕchnuť. Najvyššia denná teplota vystúpi na 13 až 18 stupňov.

Hory

V horských oblastiach má byť podobne, teda miestami sa vyskytne slabý dážď. V nadmorskej výške 1 500metrov nad morom bude asi 7 stupňov.

Biopredpoveď

Biopredpoveď zostáva na 1, a to je len slabá záťaž.

Predpoveď do nedele

V ďalších dňoch sa počasie výraznejšie nezmení. Vo štvrtok a v piatok očakávame premenlivú oblačnosť, s tým že lokálne môže slabo spŕchnuť. Teplota sa bude pohybovať od 14 do 22 stupňov.

No a pred nami je pekný víkend, kedy má byť zväčša slnečno a príjemne teplo. Teplota sa bude pohybovať od 13 do 20 stupňov.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti