Tínedžerka, ktorú niekto zavraždil a rozštvrtil, už štyri roky nikomu nechýba

Hrob neznámej ženy.
Zdroj: TV Markíza

Ženu pochovali do zeme ešte 27.januára 2014, bez obradu, kvetov a smútočnej reči. Už aj nápis na kríži „neznáma žena" sa pomaly rozpadá.

Mladá žena, ktorú niekto zavraždil, rozštvrtil a vyhodil do Dunaja, už štyri roky nikomu nechýba. Policajti naposledy zachytili stopu ešte v roku 2015. Odvtedy je o prípade ticho.

Torzo ženy bez končatín našli v Karloveskom ramene ešte 2.augusta 2013. O štyri dni neskôr vytiahol z Dunaja pri Čunove rybár časť nohy. Postupne hasiči vylovili z priehrady kus ramena, predlaktie a stehno. Rezy mal ktosi naznačené fixkou. Boli čisté a vrah ich údajne viedol precízne cez chrupavky a mäkké tkanivá.

„Bol dostatočne bezcitný, aby takto drasticky zahládzal stopy a spravil to spôsobom, ktorý sa vymyká bežnému postupu," povedal psychiater Martin Halmo.

Žena nemala na nájdených pozostatkoch žiadne znaky, na základe ktorých by ju dokázali identifikovať. Navyše dodnes chýba hlava aj končeky prstov. V chrbte a stehne našli lekári vyše 10 bodných rán. Najčastejšie sa skloňovala verzia, že nebola Slovenka a pracovala v erotických službách.

Dátum smrti stanovili súdni lekári na 30.júla, zomrela teda tri dni predtým, ako objavili jej torzo. V záznamoch pohrebnej služby je napísané, že mala mať 38 rokov. No je to vraj len odhad. Podľa našich informácií bola oveľa mladšia. Mala mať sotva 17.

Smutným mementom beštiálnej vraždy je už len opustený hrob. Ženu pochovali do zeme ešte 27.januára 2014, bez obradu, kvetov a smútočnej reči. Už aj nápis na kríži „neznáma žena" sa pomaly rozpadá.


Policajti vyšetrovanie prerušili dvakrát. Prvý raz takmer po roku od nálezu. Potom sa ale objavila nová stopa.

„Z dôvodu preverenia ďalšieho dôkazu sa vo vyšetrovaní pokračovalo, avšak nakoľko sa nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce viesť trestné stíhanie voči konkrétnej osobe ako ani zistiť totožnosť osoby, dňa 31.03.2015 bolo opätovne vyšetrovanie prerušené," vysvetlil hovorca Krajskej polície v Bratislave Michal Szeiff.

Aké konkrétne dôkazy sa v prípade objavili, ale bližšie komentovať nechceli.

„V prípade ak dôvody prerušenia pominú, v trestnom stíhaní sa bude pokračovať. Po totožnosti mŕtvej ako aj po totožnosti páchateľa naďalej pátrame," spresnil Szeiff.

Prípad teda nemusí skončiť v šuflíku navždy. Vrah ale zrejme presne vedel čo robí, a ako sa má tela zbaviť. Bývalý kriminalista sa s podobnými prípadmi už v minulosti stretol. A aj keď vyšetrovanie zastalo na mŕtvom bode, vraj to neznamená, že vrah by si mohol vydýchnuť.

„Dokonalý zločin neexistuje a hovorí sa, že čas pracuje pre páchateľa. Ale každá minca má dve strany. A čas pracuje aj pre políciu. Môže sa objaviť nejaký svedok, nejaký oznamovateľ," dodal bývalý kriminalista Matej Snopko.

Kým ale policajti nezistia identitu ženy, pátranie po vrahovi je veľmi náročné. Ťažko je však pochopiť fakt, že dcéra, vnučka či sestra ani po štyroch rokoch nikomu nechýba.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti