Najhoršia kombinácia! Po slovenských cestách sa rútili vysokou rýchlosťou a ešte aj opití

Policajný záznam.
Zdroj: Polícia

Ostatným nezostáva nič iné iba predvídať a dúfať, že sa im vyhnú.

Zrejme si mysleli, že sú na pretekárskom okruhu. Diaľniční policajti v priebehu pár dní odhalili troch cestných pirátov. Dvaja z nich si pred jazdou dokonca vypili.

„Vodičovi policajti radarom namerali rýchlosť jazdy 201 kilometrov za hodinu," uviedla hovorkyňa KR PZ Trenčín Elena Antalová.

Policajtom sa ale vodič nezdal a dali mu fúkať. Okrem ťažkej nohy bol aj pod parou. Nafúkal 1,29 stotín promile alkoholu.

„To je v skutku diabolská kombinácia len veľmi rýchlo sa môže skončiť pekelne zle," upozornil znalec z odboru cestná doprava Marko Pribula.

Opitý vodič si vraj neuvedomuje riziko, nevie správne a hlavne včas reagovať. Ak ide 200 km/h z auta sa stáva nabitá zbraň. V aute sa okrem opitého šoféra viezli ešte štyria ľudia.

Poriadne rýchlo išiel aj iný vodič. Ručička tachometra sa takmer dotkla 190-ky a čo je horšie, nebolo to na diaľnici. Podľa odborníka na dopravu si vodiči neuvedomujú aké následky môže mať vysoká rýchlosť.

Podgurážení vodiči alebo tí, ktorí si myslia že sú pretekári, sú na cestách každý deň. Ostatným nezostáva nič iné iba predvídať a dúfať, že sa im vyhnú.

Viac v reportáži Petra Zimana:


TRENČÍN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti