Ako vyzerá deň fyzicky týranej ženy? Pozrite si video

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Ide o kampaň proti domácemu násiliu.

Modriny, zlomené rebrá či otrasy mozgu. To je slabý odvar toho, čoho sú niektorí muži schopní. Každá piata žena je obeťou násilia, tvrdia prieskumy.

Kampaň proti domácemu násiliu, ktorá vznikla na Medzinárodný deň žien, zachytáva realitu takú, aká je. Video sa zrejme nebude páčiť žiadnej z vás, no pred skutočnosťou by sme nemali zatvárať oči.

Zábery, ktoré zachytávajú násilie, sa objavilo na Youtube. Týraná žena sa zobudí do nového dňa, umyje riad, dá si kávu a ide za kamarátkou. Jej pekný deň sa zmení v momente, keď príde domov a čaká ju tam priateľ.

Zdroj: YouTube

Nahnevaný partner jej hneď po príchode domov dá facku, zrazí ju na zem a za vlasy odvlečie do druhej miestnosti. Realistická kampaň poukazuje na problém porušovania ľudských práv. V USA je podľa portálu info.sk žena bitá a týraná každých deväť sekúnd.


Mýty o týraní žien

Prečo sa k útokom muži uchyľujú? Odborníci tvrdia, že to súvisí s dobou, v ktorej žijeme. S touto témou sa spája množstvo mýtov, ktoré nie sú založené na pravde.

Ženy provokujú mužov k násiliu, alebo si ho zaslúžia

Tyrani považujú za provokáciu čokoľvek, čo žena urobí. Napríklad príbor nie je na svojom mieste, večera im nechutila, žena prišla neskôr z práce.

Tento mýtus je založený na presvedčení, že muž je hlavou rodiny a zákon a morálka sú na jeho strane, takže môže trestať svoju partnerku.

Základnou príčinou násilia je alkoholizmus u mužov

Je to mýtus, alkohol je len spúšťačom. Samotní útočníci ho radi používajú ako argument alebo skôr poľahčujúcu okolnosť.

Ženy by si nemali takéhoto partnera vybrať

Úprimné, ktorá žena by chcela, aby ju niekto bil, znásilňoval alebo vraždil? Problémy sa objavujú zväčša až po určitom čase spolužitia.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

USA/info.sk, zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti