Pozor na dotyky: Prezradia vás!

Flirtovanie - ilustračná snímka - 2
Zdroj: Shutterstock.com

Reč tela je viac než vášnivé vyznania na papieri.

Bude vám to znieť neuveriteľne, ale iba sedem percent toho, čo vnímame, sú slová. Viac než päťdesiat percent tvorí neverbálna komunikácia, teda gestá a výrazy. Výskumy ukazujú, že ak sa budete baviť s človekom, ktorého gestá nebudú v súlade s tým, o čom sa vás snaží presvedčiť, skôr uveríte tomu, čo naznačuje jeho telo. Kým svoju rečou môže vedome klamať, mimovoľné pohyby tela človek len ťažko ovládne. Čo teda tvrdia dotyky o vašej láske?

Tvár v dlaniach

Hoci toto gesto vyzerá ako z romantických filmov, ak vezmete svojmu drahému (alebo naopak) tvár do dlaní a pobozkáte ho, ukazujete mu, že patríte k sebe a že vám na ňom záleží. Dajte si pozor na frekvenciu podobných prejavov, pretože ak s ním v podobnej pozícii i hovoríte, možno sa nebezpečne blížite k hranici, za ktorou získava toto gesto trochu majetnícky podtext.

Ískanie vo vlasoch

Aj toto gesto má dva možné varianty. Ak mu hladíte vlasy na verejnosti, môžete si rovno nasliniť vreckovku a utrieť mu po jedle pusu ako kárajúca matka. Ak sa však navzájom hráte so svojimi vlasmi v súkromí alebo vám podobné nežné gesto ujde občas i na verejnosti, dávate tým najavo, že sa vo svojom vzťahu cítite uvoľnene a príjemne.

Zdroj: Shutterstock.com

Potľapkanie po zadku

Týmto gestom si vzájomne signalizujete, že ste pre seba veľmi príťažliví a že medzi vami prebieha erotické napätie. Potľapkanie upozorňuje prípadnú konkurenciu, že majiteľ zadku je už zadaný, a v párovej komunikácii slúži k oznámeniu: "Som tu, priťahuješ ma a chcem, aby to všetci vedeli!"

Ruka v ruke

Citový náboj tohto gesta je viac než zrejmý. Navyše z neho môžete zistiť ešte niečo: spôsob, akým sa chytáte za ruky, nie je vôbec náhodný! Ten z vás, ktorý má ruku hore (akoby uzavrie dlaň svojho partnera do svojej ruky), sa cíti za vzťah viac zodpovedný. Môže to signalizovať jeho dominanciu, ale aj starostlivosť, ktorú k partnerovi pociťuje.

Siamský krok

Pozorujte, akým spôsobom vedľa seba chodíte. Cupitáte za svojím partnerom, ktorý uháňa meter pred vami? Alebo máte približne rovnako dlhý krok, pri chôdzi sa objímate okolo pása, prípadne sa držíte za ruky?

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Štýl, akým sa pohybujete, vypovedá o tom, do akej miery ste zohratí. Ak sa vaša chôdza podobá, nie ste len partnermi, ale aj priateľmi, ktorí vedia spolupracovať.

Stisk stehna

Hladkáte pod stolom partnerovo stehno? Význam tohto gesta je podobný ako pri potľapkávaní po zadku, vyjadruje však silnejšiu intenzitu. Dávate tým partnerovi jasne najavo, že po ňom túžite. Navyše fakt, že spolu pod stolom zdieľate intímne tajomstvá, svedčí o tom, že ste tím.

BRATISLAVA/redakcia myzeny

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.