Slovenská mapa kriminality za prvý polrok. Kde sa najviac vraždilo a znásilňovalo?

Mapa kriminality.
Mapa kriminality. Zdroj: TV Markíza

Odborníci prejavy násilia vo všeobecnosti pripisujú väčšiemu napätiu v spoločnosti.

Vyše 40-krát niekto niekomu siahol na život. To sú výsledky štatistík od policajtov z celého Slovenska za prvých šesť mesiacov tohto roka .Najviac vrážd zaznamenali v Trnavskom kraji. Odborníci prejavy násilia vo všeobecnosti pripisujú väčšiemu napätiu v spoločnosti, no každý prípad je individuálny.

Až 59 bodnorezných rán v oblasti hlavy a šije, kľúčnej kosti, pleca, ramena, na rukách a prstoch. Takto prišla o život mladá matka v banskobystrickom penzióne ešte vo februári. Eviným katom bol podľa polície recidivista Miroslav Štolc, ktorý si už za podobný skutok trest odpykal. Šokujúce na prípade je, že na slobode bol len pár mesiacov.

Toto je len jeden z tragických prípadov, ktorí riešili kriminalisti za prvý polrok. Najviac ich zaznamenali v Trnavskom kraji, konkrétne 13. Doteraz napríklad pátrajú po človeku, ktorý zniesol zo sveta manželský pár v dedinke v okrese Dunajská Streda.

Najmenej násilných usmrtení mali v Trenčianskom a Nitrianskom kraji. Spolu na Slovensku riešili policajti až 41 vrážd.

Pribúda aj počet znásilnení - a to nielen žien - dokonca aj detí! Policajti museli riešiť až 53 takýchto prípadov. O osem viac než vlani! V máji sme vás informovali o prípade 10-ročnej Veroniky, ktorá si prešla peklom. Muž z Tvrdošína dievčatko naložil do auta pred kostolom. Neskôr k nej musel byť poriadne hrubý. Krv jej tiekla z hlavy aj oblasti genitálií

Práve v Žilinskom kraji bolo takýchto prípadov najmenej - konkrétne dva. Najviac v Trenčianskom.

A čoraz viac ľudia ubližujú a týrajú svojich najbližších - nevynímajúc deti. Najčastejšie sa týmto zaoberali vyšetrovatelia z Nitrianskeho kraja - 54, najmenej z Prešovského.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mapa

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.