Prievidza sa mení na divočinu: Po diviakoch trápia obyvateľov medvede, sú tu premnožené

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Miesto, kde sa medvede pohybujú, je len pár metrov od rodinných domov.

Po diviakoch im na chrbát dýchajú už aj medvede. Prievidzská radnica upozorňuje ľudí, aby boli opatrní. Medvede sa pohybujú blízko rodinných domov. Prievidzský lesopark - vyhľadávané miesto na oddych či prechádzky. No okrem ľudí si to tu obľúbili aj medvede.

„Boli sme informovaní zo strany poľovníckeho združenia, že v lokalite mesta sa nachádza šesť dospelých a štyri mláďatá medveďa hnedého," uviedol hovorca Prievidze Michal Ďureje.

Miesto, kde sa medvede pohybujú, je len pár metrov od rodinných domov.

„Preto sme informovali našich obyvateľov o tejto závažnej informácii," doplnil Ďureje.

Výskyt medveďa v tejto lokalite nie je výnimočný. Už v minulosti sme vás informovali že istý Prievidžan tu natrafil na šelmu. Tentoraz sa tu ale pohybuje viac medveďov. Podľa poľovníka sú v prievidzskom okrese premnožené.


„Predpokladám, že sme tak na treťom štvrtom mieste na Slovensku, čo sa týka počtu medveďov. Vzhľadom na to, že v tom lesoparku je to už celkom blízko domov, tak je to tam nebezpečné," myslí si poľovník Peter Vrablec.

Nebezpečná je vraj prechádzka so psom bez vôdzky. V prípade útoku, by pes utekal za svojim pánom a s ním by pribehol aj medveď. Divá zver trápi Prievidzu už dlhšiu dobu. Mestom sa prechádzajú diviaky a niektoré už dokonca aj naháňali ľudí.

„Lesopark zasahuje až do tretiny mesta a ľudia sa musia naučiť žiť, že ak bývajú na zelenom sídlisku, tak musia počítať aj s tým, že v tomto priestore divá zver bude žiť," dodal Ďureje.

PRIEVIDZA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Medvede

Dôležité udalosti