Na slovenských letiskách nahlásili bomby, pyrotechnici nič nenašli

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave.
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Zdroj: TASR/Štefan Puškáš

Bombová hrozba sa na letiskách v Bratislave, Košiciach a Poprade nepotvrdila. To, že na bratislavskom letisku ukončili pyrotechnickú prehliadku s negatívnym výsledkom, potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová.

Bombu nakoniec nenašli ani v jednotlivých objektoch na Letisku Poprad - Tatry. Pre TASR to uviedol Martin Švidroň z tamojšieho oddelenia marketingu.

„Všetko skontrolovali a nič nenašli, takže pokračujeme v bežnej prevádzke a všetci zamestnanci sú už na svojich miestach,“ uviedol. Z dôvodu nahlásenia bomby museli z popradského letiska ráno po 8.00 h evakuovať približne stovku zamestnancov a cestujúcich.

Prevádzku letiska v Košiciach obnovili už skôr, ani tam sa bombová hrozba nepotvrdila. Pre TASR to uviedla jeho hovorkyňa Lucia Kočišová s tým, že lety neboli narušené žiadnym spôsobom.

Prečítajte si tiež:

„Po prijatí informácie od polície na oddelenie letovej prevádzky letiska Košice boli okamžite vykonané všetky potrebné úkony spojené so zaistením bezpečnosti zamestnancov letiska a spoločností pôsobiacich na letisku a cestujúcej verejnosti,“ uviedla.

V pohotovosti boli bezpečnostné zložky aj v hlavom meste, kde bola od rána pyrotechnická prehliadka Letiska M. R. Štefánika, a to na základe mailu. V ňom bolo podľa polície uvedené, že sa má v priestoroch letiska nachádzať bomba.

„Pyrotechnická prehliadka bola v týchto chvíľach ukončená, uloženie bomby v priestoroch letiska v Bratislave sa nepotvrdilo,“ uviedla hovorkyňa Bárdyová.

Údajná bombová hrozba sa podľa TASR týkala viacerých slovenských letísk. Opatrenia museli prijať napríklad aj na letisku v Prievidzi, kde sa počas víkendu začali medzinárodné preteky v bezmotorovom lietaní FCC gliding. Pondelňajšie disciplíny preto zrušili.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 6.10 2020:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.