Do rebríčka najobľúbenejších polievok sveta sa dostal aj jeden slovenský zástupca

Do rebríčka najobľúbenejších polievok sveta sa dostal aj jeden slovenský zástupca
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Ozgur Coskun

Sprievodca svetom jedla Taste Atlas zverejnil rebríček 50 najlepšie hodnotených polievok z celého sveta. Každému človeku chutí niečo iné. To, čo jeden považuje za veľkú pochúťku, druhý odmieta vôbec zjesť, no polievky v tomto zozname si jednoducho našli najviac priaznivcov.

Na čele rebríčka sa umiestnila polievka ramen tonkocu pochádzajúca z Japonska. Podobne, ako iné ramen polievky, aj táto je postavená na silnom vývare z bravčového mäsa, na vajciach uvarených „nahniličko“ a rezance.

Prečítajte si tiež:

​​Japonci túto polievku často doplňujú rastlinnou zložkou, ako je napríklad kukurica, morská tráva alebo bambusové výhonky.

Polievky ramen, ktoré sa v Japonsku objavili iba pred 100 rokmi, majú v rebríčku hneď niekoľko zástupcov. Kurací ramen je na 7. priečke, hneď za ním je slaný šoju ramen a druhú desiatku uzatvára hakata ramen z bravčového mäsa a sóje.

Do rebríčka sa prebojoval aj jeden slovenský zástupca. Tradičnej kapustnici patrí 26. priečka. Spomedzi našich susedov sa najlepšie umiestnilo Poľsko s polievkou zurek, ktorej patrí 2. miesto.

​Tento tradičný veľkonočný pokrm má mnoho podôb, no všetky verzie spája to, že sa v nich ako ochucovadlo používa fermentovaný chlieb, nejaký druh mäsa, zemiaky a huby.

Česko do TOP 50 prispelo dvomi zástupcami - na 12. priečke sa ocitla cesnačka, ktorá je obľúbená aj v našich končinách a 47. priečka patrí zelňačke. V rebríčku nesmie chýbať ani maďarský guláš, ktorý je 18. najobľúbenejšou polievkou sveta.

Prečítajte si tiež:

Zoznam je zostavený na základe hodnotenia tisícov gurmánov, ktorí radi objavujú nové chute a precestovali už hodný kus sveta. Poradie sa priebežne mení, no najmä prvá desiatka väčšinou zahŕňa rovnaké jedlá.

Kompletný rebríček si môžete pozrieť TU.

Pozrite si našu nedávnu reportáž, koľko Slováci míňajú na obedy. Suma vás možno prekvapí:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.