VIDEO: Takto sa deti na bicykli nevozia. Otec v Trnave ohrozil život syna nebezpečnou jazdou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Trnavským policajtom sa do rúk dostalo video otecka, ktorý v nedeľu (16. 4.) večer viezol svojho syna po "cyklo cestičke" uličkami Trnavy. Zábery zverejnili ako výstrahu pre ostatných, aby v záujme zdravia svojich detí neriskovali a jazdili s nimi nielen podľa predpisov, ale najmä bezpečne. Deti sa takto na bicykli nevozia, upozorňuje polícia.

„Malého chlapca mal postaveného na stredovej tyči a ľavou rukou ho počas jazdy pridŕžal. Otec sa mal pritom brániť slovami, že v minulosti sme sa všetci takto vozili, a neboli sme na bicykli len dvaja,“ uvádzajú trnavskí policajti na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

Nedávno boli tiež svedkami nebezpečnej jazdy na bicykli aj ďalšieho otecka. Ten po chodníku pre chodcov viezol podobným spôsobom svoju dcéru.

„Tá stála za ním na zadnom nosiči a otecko sa tváril v pohode, že v tom nevidí žiadny problém a takto jazdia pravidelne,“ informuje polícia.

Rodičov zároveň upozorňujú, že deti môžu voziť na bicykli len na pomocnom sedadle na prepravu detí, v prívesnom vozíku určenom na prepravu detí, v detskom bicykli pevne spojenou tyčou s vodiacim bicyklom.

S výnimkou vozíka musí mať dieťa pri jazde aj po meste riadne upevnenú ochrannú prilbu.

„Cyklisti sú po chodcoch najohrozenejšími účastníkmi premávky. Všetky bezpečnostné prvky a opatrenia robíte najmä kvôli zvýšeniu vlastnej bezpečnosti a ochrane vlastného života a zdravia,“ dodáva polícia.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.