Sasku čaká kongres. Sulík má v boji o post lídra dvoch vyzývateľov

Sasku čaká kongres. Sulík má v boji o post lídra dvoch vyzývateľov

Richard Sulík (SaS) avizoval, že sa bude na sobotnom kongrese strany uchádzať o post predsedu na ďalšie štyri roky. Denník SME informuje, že bude mať dvoch vyzývateľov.

Záujem o stoličku lídra má aj predseda revíznej komisie strany Peter Pacek a radový člen z Trenčína Vladimír Poruban.

O predsedovi strany rozhodne na kongrese v Jasnej 249 pozvaných delegátov. Je prekvapivé, že sa Sulíkovi z radov SaS postavia dvaja vyzývatelia, keďže Sulík stranu vedie od jej vzniku už 14 rokov.

Pacek kandidoval za SaS vo voľbách v roku 2016 aj v roku 2020, do Národnej rady sa však nedostal. V strane je predsedom revíznej komisie, ktorá kontroluje hospodárenie a zaoberá sa účtovníctvom strany.

Poruban sa v minuloročných komunálnych voľbách neúspešne uchádzal o funkciu trenčianskeho mestského aj župného poslanca. Kandidoval aj v parlamentných voľbách, no poslancom sa rovnako nestal.

Mária Kolíková kandidovať na šéfku strany nebude.

Prečítajte si tiež:

Ponuku dostal Korčok

Na danom kongrese, ktorý sa uskutoční 22. apríla, SaS predstaví aj volebný program a zostavu kandidátnej listiny. Okrem predsedu strany budú voliť aj členov orgánov.

Sulík opakovane hovorí, že ponuku byť lídrom kandidátky SaS dostal exminister zahraničných vecí Ivan Korčok. Ak by považoval za vhodné byť aj predsedom strany, Sulík by s tým problém nemal.

Sulíka zvolili za predsedu strany opätovne v roku 2019, tento rok mu vyprší mandát. Ešte v decembri minulého roka pripustil, že do budúcna by sa mali v strane zamýšľať nad jeho nástupcom.

Predvolebná politická kampaň sa už rozbieha. Viac v reportáži z Televíznych novín:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.