Zamestnankyňu centra sociálnych služieb v Nitrianskom Pravne vystrašil medveď. Bol priamo v areáli

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Takýto príchod do práce nečakala. Zamestnankyňu centra sociálnych služieb v Nitrianskom Pravne vystrašil medveď. Ten sa pohyboval priamo v areáli. V zariadení žijú desiatky klientov, ktorí majú voľný pohyb.

Eva Karáseková prišla do práce o piatej ráno. Otvorila si bránu a pred vrátnicou jej pes znervóznel. Pozrela som pred seba a uvidela medveďa. Pes vycítil nebezpečenstvo a štekal.

Prečítajte si tiež:

​Vtedy medveď odišiel. Až keď sa spamätala zo šoku uvedomila si, že pes ju vlastne zachránil. „Sadla som si a potom som si uvedomila, že čo by sa mohlo stať, keby som šla hore oproti nemu,“ hovorí.

Faktom je, že zariadenie je obklopené lesmi. Nikdy však v areáli medveďa nevideli. V zariadení majú strach. Pred pár dňami totiž medvede v prievidzskom okrese napadli dvoch mužov.

Prečítajte si tiež:

​Prvého pri obci Tužina a naposledy lesníka pri obci Nedožery-Brezany. Nedávno sa na internete objavili aj zábery, ako si medvede užívali vodu neďaleko Kľačna.

V regióne je ich veľa, čo nám potvrdili aj ochranári zo zásahového tímu. Použiť zbraň len tak však nemôžu. Musí to prejsť rôznymi schvaľovacími procesmi.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.