Raritná zastávka v Prešove: Na stanici si kúpite lístok, vlak ale okolo nej prefrndží

Raritná zastávka v Prešove
Zdroj: TV Markíza

Železničiari od cestujúcich vraj žiadne sťažnosti nemajú, a tak na tejto raritnej zastávke do budúcna nič meniť neplánujú.

Na jednej zastávke si kupujú lístky a na druhej čakajú na vlak. Takúto raritu majú v Prešove. Cestujúci musia prechádzať k novému nástupišťu takmer 200 metrov.

Prešovčania nepovedia zástavke nijako inak než Malá stanica. Roky boli zvyknutí, že na nej všetky vlaky stáli. Po elektrifikácii trate museli ale zastávku presunúť.

„Priecestie sa na Levočskej ulici križuje s trolejovým vedením Dopravného podniku mesta Prešov, a preto je potrebné pri vlakoch na uvedenom priecestí stiahnuť zberač a úsek prechádzať len zotrvačnosťou,“ vysvetľuje hovorkyňa ŽSR Martina Pavlíková.

Stará zastávka už nevyhovovala technickým normám. Naďalej tam však predávajú cestovné lístky, nachádza sa tam čakáreň aj toalety. K nástupišťu ale cestujúci musia odtiaľto prejsť asi 200 metrov.

Problém majú najmä dôchodcovia. O zmene nevedia ani turisti a na vlak čakajú na starej zastávke.

„Ak cestujúci čakajú na nesprávnom mieste, pokladníčka ich zvykne usmerniť. Každý cestujúci by mal sledovať označenia, kde je riadne uvedený nápis Zastávka Prešov,“ dodáva Pavlíková.

Železničiari od cestujúcich vraj žiadne sťažnosti nemajú, a tak na tejto raritnej zastávke do budúcna nič meniť neplánujú.

Viac v reportáži Martina Jedináka.


PREŠOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vlaková stanica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.