Nové športoviská či vybavenie pre školy zatiaľ nebudú. Nie sú peniaze

Vytrhané stoličky v sektore fanúšikov Slovana na štadióne v Dunajskej Strede.
Zdroj: TASR

Úrad vlády zrušil výzvu na dotáciu v programe podpora rozvoja športu pre rok 2017.

Nové športoviská či vybavenie pre školy zatiaľ nebudú. Úrad vlády zrušil výzvu na dotáciu v programe podpora rozvoja športu pre rok 2017. Tvrdia, že nemajú peniaze.

V stanovisku, ktoré nám poslali píšu, že počet žiadostí a celková suma, o ktorú školy, či obce žiadali, vysoko prekročila plánované financie, ktoré boli na program určené. A tak sa kvôli rovnakému zaobchádzaniu rozhodli všetko zrušiť.

"Úrad vlády SR rozhodol o zrušení príslušnej výzvy vzhľadom na veľký počet záujemcov - ich žiadosti o dotáciu (v počte 1400 a sume viac ako 28 500 000 eur) niekoľkonásobne presahovali disponibilné financie v tomto dotačnom programe, teda 4 mil.eur. Úrad vlády SR v blízkej budúcnosti vypíše novú výzvu na prideľovanie dotácií v programe Podpora rozvoja športu, pričom chce zabezpečiť vyššiu celkovú alokáciu tak, aby sa mohlo podporiť čo najviac zmysluplných projektov slúžiacich rozvoju a podpore športovania najmä detí a mládeže," uvádza sa v stanovisku.

Nami oslovení starostovia obcí, ale tento postup kritizujú. Hovoria o zbytočnej práci a výdajoch, ktoré mali s prípravou projektov.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zrušenie

Dôležité udalosti