Matoviča opúšťa ďalší blízky človek. Gyimesi sa rozhodol pre zmenu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Politická cesta Igora Matoviča a Györgyia Gyimesiho sa rozchádza. Do strany Aliancia-Szövetség však nevstupuje. Tvrdí, že medzi ním a stranou prebehlo viacero rokovaní, no zatiaľ sa nedohodli. Do budúcna túto možnosť nevylučuje. 

V prípade, že sa s Alianciou nedohodne, nemá iný politický plán. Za OĽANO v najbližších parlamentných voľbách kandidovať s istotou nebude. 

Prečítajte si tiež:

Tri hlavné dôvody

Jedným z dôvodov odchodu Györgyia Gyimesiho od Matoviča je postoj OĽANO k vojne na Ukrajine, tvrdí. Voličov hnutia vníma ako najviac proukrajinských, pričom majú podľa neho aj poslanci OĽANO rovnaký názor.

Gyimesi priznáva, že je jeho názor diametrálne odlišný a je zástancom zastavenia vyzbrojovania Ukrajiny zo strany Slovenska. Strane podľa neho svojimi výrokmi škodí, čo robiť nechce. „Odchádzam, aby som mohol slobodne komunikovať to, čo si myslím, že je správne,“ povedal.

Druhým z dôvodov je postoj strany k Eduardovi Hegerovi. Zatiaľ čo je voči nemu podľa jeho slov OĽANO zhovievavé, sám má pocit, že poverený premiér vedie krajinu zlým smerom.

Poslednou kvapkou, ako sám povedal, bolo rozhodnutie premiéra ako zastupujúceho ministra zdravotníctva zrušiť päť pôrodníc. V jednej z nich sa sám narodil, jeho otec v nej bol riaditeľom a jeho sestra primárkou, uviedol.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.