Deň Ústavy SR: Takto vyzeral Deň otvorených dverí v parlamente

Andrej Danko na Dni otvorených dverí v parlamente.
Andrej Danko na Dni otvorených dverí v parlamente. Zdroj: TV Markíza

To by ale neboli politici, keby deň otvorených dverí v parlamente nevyužili aj na boj o voliča

Zákon zákonov jubiluje. Ústava Slovenskej republiky vznikla pred 25 rokmi a pri tejto príležitosti boli aj pompézne oslavy.

To by ale neboli politici, keby deň otvorených dverí v parlamente nevyužili aj na boj o voliča.

Na tohtoročných dňoch otvorených dverí platia mimoriadne bezpečnostné opatrenia, dostať sa dnu dalo len po dôkladnej kontrole. To všetko pre druhý stupeň teroristického ohrozenia. Každý, kto sa chcel dostať do blízkosti najvyšších ústavných predstaviteľov musel prejsť skenermi.

To, kvôli čomu ľudia prišli, boli najmä živí politici vo svojich kanceláriách. Andrejovi Dankovi prišli prežívanie koaličnej krízy spríjemniť hudbou. Voličom ale musel tiež odpovedať na nepríjemné aktuálne otázky.

V poslaneckých kluboch by vás dnes obdarovali všetkým možným. Suvenírmi, balónikmi, pexesami či koláčmi. Aby si však zákonodarcovia získali nového voliča, museli si vypočuť napríklad aj susedské spory.

Už 25-ročnú ústavu si prišli uctiť nielen súčasní ale aj bývalí najvyšší ústavní predstavitelia. Prezident Andrej Kiska pri tejto príležitosti poznamenal, že trvalo takmer dve desaťročia, aby parlament dokázal zrušiť Mečiarove amnestie.


BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nr sr

Dôležité udalosti