Nové detaily v prípade tragédie v bratislavskej Petržalke: Jednou z verzií je, že šlo o rituálnu smrť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Temné pozadie tragédie v Petržalke, pri ktorej vyhasli tri životy. Podľa našich informácií je jednou z vyšetrovacích verzií aj tá, že mohlo ísť o rituálnu vraždu. V byte, z ktorého vyskočil najprv muž a potom žena, totiž našli dobodané telo malého chlapca. Viaceré zdroje nám potvrdili, že súrodenci inklinovali k sekte.

Prešiel mesiac, odkedy bratislavskou Petržalkou otriasol prípad, aký u nás nemá obdobu.

Predpoludním z bytovky vyskočil mladý muž a kým policajti hľadali, z ktorého bytu to bolo, z bytu o pár hodín skočila jeho sestra. Na tele mala viaceré bodné zranenia.

Tragédia však pokračovala. Keď policajti nakoniec identifikovali byt, z ktorého súrodenci skočili, našli v ňom dobodaného deväťročného chlapca.

Incident začali vyšetrovať ako vraždu. Policajný prezident Štefan Hamran priznáva, že prípad je veľmi komplikovaný. „Nemáme svedkov, ani v exteriéri ani v interiéri,“ hovorí.

Prečítajte si tiež:

​Podľa našich informácií pitva potvrdila, že prvý mal zomrieť chlapec i to, že žena si bodné zranenia spôsobila sama.

To, či chlapca zavraždila jeho mama alebo strýko, sa zatiaľ nevie. Polícia pracuje s viacerými verziami.

Jednou z nich je podľa našich zistení aj tá, že táto tragédia môže súvisieť s náboženskou sektou, ku ktorej súrodenci patrili, a ich smrť môže byť rituálna, prípadne byť akýmsi vykúpením.

Špekuluje sa zároveň aj o finančných problémoch. Súrodenci boli zo známej lekárskej rodiny, nebohá 39-ročná žena pracovala ako psychologička. V jej bývalej práci sa však k tomu prípadu nechceli vyjadrovať.

Prečítajte si tiež:

​Šéf odboru na ministerstve kultúry, ktorý vedie evidenciu cirkvi a náboženské spoločenstvá na Slovensku hovorí, že práve počas pandémie zaznamenali zvýšenú činnosť rôznych spolkov a siekt.

To, že by niektorí zo sympatizantov takýchto skupín pristúpili k násilnému činu, až k vražde, sme však u nás v minulosti nezaznamenali.

Veľa otáznikov v tomto prípade vyvolával aj postup polície. Dlhé hodiny jej totiž trvalo, kým našli byt, z ktorého vyskočil 27-ročný muž. Ukázalo sa však, že veľa času im zabrala falošná stopa.

Podľa policajného prezidenta doterajšie výsledky z kontroly nepotvrdili, že by mali policajti pri zásahu pochybiť. Preverujú ešte záznamy z operačného strediska.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.