Tankodrom pri Trenčíne uzavreli predčasne. Počas rekonštrukčných prác sa jeden z mostov prelomil

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenská správa ciest (SSC) pristúpila v stredu večer k úplnej uzávere rekonštruovanej cesty I/9, známej ako "panelka", v časti Chocholná-Velčice - Mníchova Lehota.

Hoci sa tak malo stať až od 1. mája, podľa našich informácií tak predčasne urobili po tom, ako sa jeden z mostov počas rekonštrukčných prác prelomil. Vyhlásili preto havarijnú situáciu.

„Úplnú uzáveru si vyžiadal zhoršujúci sa technický stav mostov, ktoré sa idú rekonštruovať. Pôjde o rekonštrukcie dvoch mostov ponad Váh a Biskupický kanál (Vážske kaskády) v smere od D1 na Bánovce nad Bebravou v susedstve s obcami Opatovce, Veľké Bierovce a Trenčianske Stankovce, uviedol hovorca SSC Martin Guzi.

Motoristov SSC v tejto súvislosti prosí o trpezlivosť a cestovanie inými trasami, pokiaľ je to možné.

Prečítajte si tiež:

Obchádzky

Obchádzkové trasy pre tranzit sú po cestách II/574 smer Ilava - Nováky, I/64 smer Nitra - Bánovce nad Bebravou, II/507 smer Nové Mesto nad Váhom - Beckov - Trenčianske Stankovce a I/61a Nový most - II/507 - Trenčianska Turná.

„V ostatných úsekoch stavby sa počas tohto roka počíta s čiastočnými obmedzeniami dopravy, presné termíny a dĺžky obmedzení budú známe podľa aktuálnych stavebných prác,avizoval Guzi.

​Obmedzenia budú podľa neho vyznačené dočasným dopravným značením, riadené semaformi alebo ručne zaškolenými pracovníkmi.

„Práce na rekonštrukcii starej panelovej cesty sa ukončia do konca roka. Modernizácia úseku zvýši bezpečnosť a plynulosť účastníkom cestnej premávky, dodal hovorca SSC.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.