V Jasnej do dvoch rokov postavia najväčší hotelový komplex v Tatrách

Damian Jasná Hotel Resort & Residences
Zdroj: damianjasna.sk

Okrem ubytovania ponúkne aj wellness, fitness a kúpeľné spa centrum, konferenčné centrum či detský svet.

Pri najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku začali stavať rozsiahly hotelový komplex. Damian Jasná Hotel Resort & Residences bude zariadením najvyššej triedy s odhadovanými investičnými nákladmi na úrovni 40 miliónov eur. Vyrásť by mal do dvoch rokov neďaleko ľadovcového Vrbického plesa v turisticky vyhľadávanej nízkotatranskej Demänovskej doline.

Zdroj: damianjasna.sk

"V súčasnosti ide o najväčšiu realitnú investíciu v rámci Liptova a blízkeho okolia. Výstavba sa začala pred tromi mesiacmi výkopovými prácami," povedal pre TASR Tomáš Púček, riaditeľ realitnej kancelárie Residence v Liptovskom Mikuláši, ktorá zabezpečuje predaj hotelových apartmánov.

Projekt totiž vyžíva koncept takzvaného Condo hotela, kde si zákazník kúpi apartmán a môže ho buď obývať sám, alebo prenajímať. "V tom prípade mu za to hotel platí a zároveň sa o apartmán stará a modernizuje ho," doplnil. Celková úžitková plocha hotela predstavuje 37.000 štvorcových metrov. Nachádzať sa v ňom bude 54 štandardných izieb a jeden prezidentský apartmán. Okrem toho aj 104 štúdií, maximálne päť spálňových, 18 luxusných rohových apartmánov a päť penthousov.

Okrem ubytovania ponúkne nový hotelový komplex aj wellness, fitness a kúpeľné spa centrum, konferenčné centrum či detský svet. Chýbať nebudú ani reštaurácie, mikropivovar, bary, kaviareň, vlastné potraviny, klzisko a ďalšie zázemie. "Nových hostí privíta v júni 2019," dodal Púček.

JASNÁ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.