Skúter horskej služby sa spustil z kopca a zrazil lyžiarku. Manžela zaskočilo správanie záchranárov

Skúter horskej služby sa spustil z kopca a zrazil lyžiarku. Manžela zaskočilo správanie záchranárov
Ilustračná snímka. Zdroj: reprofoto: tvnoviny.sk

Nezvyčajná nehoda v Jasnej. Snežný skúter Horskej záchrannej služby zrazil lyžiarku zo Zvolena.

Zlomil jej ruku a napokon jej museli operovať aj koleno. Manžel lyžiarky hovorí, že kým jeho ženu ošetrovali, jeho šokovalo aj správanie horských záchranárov. Vraj boli povýšeneckí až agresívni.

„Akurát som hranil aj moja žena, v tom okolo mňa prešiel skúter a v obrovskej rýchlosti napálil priamo do ženy. Tá spravila premet vo vzduchu a hodilo ju o zem. Najväčším prekvapením bolo, že bol bez jazdca,“ hovorí manžel Lukáš Hronec.

Veterný deň

Jazdec, horský záchranár, niekoľko sto metrov nad miestom stretu ošetroval zranenie. Skúter vraj zaparkoval v smere jazdy smerom nadol, zabezpečil ho jednou aj druhou brzdou. Tak sa má parkovať snežný skúter aj podľa návodu.

Lenže v ten deň, 13. marca po desiatej, pod Chopkom fúkalo. Na čas odstavili aj lanovky, keďže vietor presahoval 100 kilometrov za hodinu, v nárazoch aj viac.

Podľa horských záchranárov je veľká pravdepodobnosť, že vietor dokázal skúter posunúť a on sa potom svojou váhou spustil dolu traťou.

Prečítajte si tiež:

​Horskí záchranári používajú snežné skútre pri záchranných akciách už vyše 15 rokov. Takýto prípad sa im ešte nestal.

Podľa nich toto bola extrémna situácia, keď fúkal veľmi silný vietor. Sú vraj preškolovaní, majú kondičné jazdy a skútre sú servisované.

Lukáš Hronec sa však sťažuje aj na správanie dvoch horských záchranárov, kým jeho ženu ošetrovali. Priznáva však, že vo vypätí aj on značne zvyšoval hlas.

„Ešte raz som mu povedal, či je normálne, že skútre padajú záchranárom dole. On sa na mňa osočil a začal po mne kričať, že ako si to dovoľujem, že oni zachraňujú životy a nech si na nich neotváram papuľu,“ hovorí.

Polícia už v tejto veci začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.