Exkluzívne: Prehovoril advokát inštruktora, ktorý postrelil kadetku Mišku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kde sa mu vzal v zbrani ostrý náboj si vraj nevie vysvetliť. Advokát obvineného inštruktora z policajnej akadémie prvýkrát prehovoril.

Kde sa mu vzal v zbrani ostrý náboj si vraj nevie vysvetliť. Advokát obvineného inštruktora z policajnej akadémie prvýkrát prehovoril.

Televízii Markíza povedal, že Vladimir Šeparnev je z toho, že zranil kadetku, zdrvený.

„Pre takého skúseného inštruktora je to strašná vec. Myslím, že slovami sa to nedá ani opísať, ako ho to zasiahlo,“ povedal jeho advokát Ľuboš Pejhovský.

Prečítajte si tiež:

​Dodal, že strieľanie na seba navzájom podľa neho vychádza z oficiálnych dokumentov a metodiky výcviku.

„Predložili sme aj vyšetrovateľom oficiálne dokumenty autorov, profesorov Akadémie Policajného zboru, kde je špeciálne písané, akým spôsobom sa má približovať tento tréning reálnym situáciám a v zmysle tejto metodiky pán Šeparnev viedol výcvik,“ ozrejmil Pejhovský.

Zákaz nebol

Dnes už bývalá rektorka policajnej akadémie Lucia Kurilovská v minulosti na výbore poslancom vysvetľovala, že Vladimír Šeparnev na polygóne nemal čo robiť, lebo mal zákaz viesť strelecký krúžok.

„Ak by mal byť takýto výcvik zakázaný, tak by o tom musel byť nejaký písomný záznam. Taký však neexistuje,“ priblížil Pejhovský.

Prečítajte si tiež:

​Podľa neho Šeparnev nevedel o tom, že má zakázané viesť takýto krúžok. „Nemohol o tom vedieť, lebo nikto mu to nezakázal a vedúci ani jeho kolegovia sa nevyjadrili, že by to malo byť zakázané,“ vysvetlil.

Priznáva, že ostrý náboj tam nemal čo robiť. „Doteraz nevieme, ako sa tam vôbec mohol dostať, takto vypovedal aj pán Šeparnev. Išlo naozaj o jeden ostrý náboj, ktorý sa na mieste našiel.“

Neodišiel

Právny zástupca postrelenej kadetky vraví, že Vladimir Šeparnev mal po incidente viackrát odísť z polygónu a opäť sa do neho vrátiť.

„Bolo podozrenie zo strany polície, že či náhodou sa nemohol zbaviť zásobníkov, ktoré mal pri sebe. Nič však nenašli,“ uviedol advokát postrelenej kadetky Marko Polakovič.

„V rámci polygónu je tam viacero miestností, tie sú aj zachytené na kamere. On sa len presúval z jednej miestnosti do druhej, ale on celý čas, až na malú chvíľku, bol v tých priestoroch, takže sa nedá povedať, že by vybehol alebo odišiel na nejaký dlhší čas zo streleckého polygónu. Nie je to pravda,“ skonštatoval Pejhovský.

Vladimir Šeparnev už ako asistent na policajnej akadémii nepracuje. Za ublíženie na zdraví mu hrozí maximálne päťročný trest. Miška bude mať následky do konca života.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.