SaS do volieb povedie Sulík. Ten predstavil aj kandidáta na ministra zdravotníctva

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

SaS povedie do septembrových predčasných parlamentných volieb Richard Sulík. Druhým na kandidátnej listine bude Branislav Gröhling. Tretie miesto obsadí Jana Bittó Cigániková, štvrté bude patriť Márii Kolíkovej.

Informoval o tom Sulík na sobotňajšom kongrese strany s tým, že SaS urobí všetko preto, aby vyhrala septembrové predčasné parlamentné voľby.

Riešiť chce najpálčivejšie problémy v krajine, napríklad zdravotníctvo. Avizoval, že kandidátom strany na ministra zdravotníctva bude Tomáš Szalay.

"Chybami sa človek učí. Aj vďaka našim chybám sme dnes poučení a sme pripravení riadiť krajinu najlepšie zo všetkých strán," uviedol Sulík. Skonštatoval, že doteraz boli liberáli vždy "do počtu" ako opozícia či ako menšinový partner. Toto chce SaS podľa jeho slov zmeniť. "Odmietame byť len do počtu, odmietame byť menšinovým partnerom, a práve preto v týchto voľbách meníme hru," podotkol.

Kandidátku budú schvaľovať

Čo sa týka kandidátnej listiny, po prvých štyroch miestach majú nasledovať ďalší tímlídri strany, krajskí a okresní predsedovia. Kandidátku SaS bude schvaľovať republiková rada strany na návrh predsedu.

Sulík zároveň potvrdil dohodu so stranou OKS, 15. miesto kandidátky má patriť Ondrejovi Dostálovi. Platí podľa jeho slov aj dohoda s bývalými členmi strany Za ľudí, ktorí prešli do klubu SaS.

Sulík tiež avizoval, že liberáli majú pripravený predvolebný program, v najbližších dňoch ho budú konzultovať s ďalšími členmi a následne ho predstavia verejnosti.

Tvrdí, že strana je odborne a personálne pripravená riadiť jednotlivé rezorty po voľbách.

"Budeme priamočiarejší, budeme si viac stáť za svojím, lebo my máme riešenia a odborníkov, lebo my držíme dohody, lebo my máme skúsenosti, a to všetko bez korupčných káuz," poznamenal.

Doplnil, že budujú silný ekonomický tím a chcú Slovensko priblížiť úrovni Európskej únie. V pondelok (24. 4.) plánujú predstaviť tím pre záchranu zdravotníctva. Okrem iného vyzdvihol oblasti ako príprava detí na budúcnosť, funkčné súdnictvo či ľudské práva. Podčiarkol dôležitosť boja proti korupcii, s čím podľa neho súvisí aj razantná zmena na ministerstve vnútra, ktorá si pýta riadne "krúpobitie".

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.