SaS nemení lídra a ani jeho kampaňové zvyky. Na svete je nová kuchárska kniha

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Richard Sulík bude predsedom SaS aj ďalšie štvorročné funkčné obdobie. Opätovne ho strana zvolila do funkcie na sobotňajšom kongrese v Jasnej. Okrem toho si SaS zvolila aj členov republikovej rady a ďalších orgánov strany.

Do republikovej rady liberáli zvolili Juraja Drobu, Karola Galeka a Radovana Géciho na štyri roky a Michala Uherčíka na dva roky.

„Povediem stranu do volieb s jasným nárokom, s jasnou ambíciou voľby vyhrať,“ vyhlásil Sulík a poďakoval sa za hlasy získané vo voľbe. Dodal, že po zvolení chýbajúcich členov republikovej rady bude tento orgán opäť kompletný a na jej najbližšom zasadnutí navrhne zvoliť Janu Bittó Cigánikovú za podpredsedníčku strany.

Prečítajte si tiež:

S novou kuchárkou

Richard Sulík nemal svoj hlas v dobrej forme. Podľa vlastných slov to trvá už tri dni, problémy pripisuje chorobe.

Líder SaS však nemá problém len s vlastným hlasom. ​​Na kongrese mali hovoriť aj o prípadnej spolupráci so stranou Hlasom-SD.

Sulík ozrejmil, že po vyjadrení väčšiny členov tento bod z programu vypustili. Verí, že SaS bude mať pri zostavovaní koalície lepšie alternatívy, než je Hlas-SD.

Saskári tvrdia, že síce menia hru, ale nemenia lídra a ani jeho kampaňové zvyky. Na svete je teda nová kuchárska kniha, tentoraz s rýdzo slovenskými receptami.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.