Mužovi vybili policajti oko, uniformy nosia aj naďalej

Mužovi vybili policajti oko
Zdroj: TV Markíza

Päťdesiatsedemročný Košičan na noc, kedy prišiel o oko, nezabudne do konca života.

Pred troma rokmi prišiel na policajnej stanici o oko. Päťdesiatsedemročný Košičan tvrdí, že mu ho vybili policajti. Súd mu dal za pravdu a uznal vinu mužom zákona.

Stanislav Borovský na tú noc, keď prišiel o oko, nikdy nezabudne. Najprv vystrájal pred miestnym pohostinstvom, chcel si vypiť, aj keď už mali zatvorené. Policajti ho predviedli na stanicu, aby zistili jeho totožnosť.

Posadili ho na lavicu. Minúty čakania sa vliekli. Stanislav sa podľa výpovedí svedkov začal správať agresívne. Policajti tvrdia, že ho chceli spacifikovať. Sám však celú situáciu vidí inak.
Policajti pred súdom tvrdili, že muž spadol na roh lavice sám. Iný názor však mal znalec, ktorý potvrdil, že Stana niekto zozadu chytil za hlavu a opakovane mu ju udieral o tupý predmet. Oko to nevydržalo a vytieklo.

Nakoniec ho zobrali do nemocnice, kde ho operovali. Poškodenie oka však už bolo nezvratné. 

Krvavý incident sa stal na policajnej stanici na sídlisku Ťahanovce ešte v decembri 2014. Poškodený čakal na rozhodnutie súdu takmer tri roky, no s verdiktom nie je príliš spokojný.
Obaja policajti, Mikuláš a Tomáš, dostali podmienečné tresty a poškodenému sa majú osobne ospravedlniť.

Z následkov zranení sa liečil takmer tri mesiace a teraz je z neho čiastočný invalid. Súd mu zatiaľ náhradku škody nepriznal.

A zatiaľ čo Stano nemá ani oko, ani peniaze, policajti majú naďalej na sebe uniformy.
„Vzhľadom na to, že v čase spáchania skutku neboli známe bližšie okolnosti udalosti, bolo konanie vo veci prepustenia príslušníkov policajného zboru zo služobného pomeru zastavené a nebolo možné realizovať ho,” tvrdí hovorkyňa Krajskej polície Lenka Ivanová.

Nech bol Stanislav akokoľvek opitý či dokonca agresívny, zákrok policajtov bol podľa rozhodnutia súdu jednoznačne neprimeraný.

“Po doručení právoplatného rozhodnutia súdu budeme toto rozhodnutie rešpektovať a postupovať podľa zákona,” dodáva Ivanová. 

Viac v reportáži Dušana Tokarčíka.



KOŠICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Policajti

Dôležité udalosti