Kadetka Miška opäť vypovedala. Šeparnev si nevie vysvetliť, ako sa na cvičisku objavil ostrý náboj

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Postrelená kadetka má za sebou ďalší výsluch. Museli ho zopakovať po tom, čo bratislavská vyšetrovateľka obvinila inštruktora z ublíženia na zdraví. Miška si z osudného dňa pamätá všetko. Podľa nej je konanie Vladimíra Šeparneva neospravedlniteľné.  

V Bratislave krátko pred desiatou ráno v pondelok (24. apríla) sa zopakoval výsluch postrelenej kadetky Mišky. Prvý prišiel advokát obvineného inštruktora, po ňom právny zástupca postrelenej kadetky. 

Za Miškou prišla vyšetrovateľka priamo do Nemocnice svätého Michala, pretože minulý týždeň ju museli náhle hospitalizovať pre zápal obličiek.

„Po vznesení obvinenia je vždy potrebné zopakovať všetky procesné úkony, takže jej výsluch bolo potrebné do detailu celý zopakovať. Opísala všetko, pamätá si, takže dala podrobný popis vyšetrovateľom toho, čo sa udialo,“ priblížil právny zástupca kadetky Marko Polakovič.

Prečítajte si tiež:

Šeparnev vraj viedol výcvik v súlade s metodikou

Advokát obvineného inštruktora povedal, že výsluch trval približne dve hodiny a všetko podľa neho prebehlo profesionálne. Podľa neho bol stav veci dostatočne objasnený.

Mišku postrelil Vladimír Šeparnev počas streleckého krúžku. Okrem nej tam boli aj ďalšie dve študentky.

Z výpovedí vyplýva, že strieľali priamo na seba. Nazval to duel. Podľa právneho zástupcu kadetky je to v rozpore so všetkými princípmi zaobchádzania so zbraňou.

„Predložili sme aj vyšetrovateľom oficiálne dokumenty autorov, profesorov Akadémie policajného zboru, kde je špeciálne písané, akým spôsobom sa má približovať tento tréning reálnym situáciám a v zmysle tejto metodiky pán Šeparnev viedol výcvik,“ dodal Šeparnevov advokát Ľuboš Pejhovský.

Doteraz nie je jasné, ako sa do inštruktorovej zbrane dostal ostrý náboj. Všetci štyria mali podľa všetkého pri sebe dva zásobníky, ale s cvičnými či školnými nábojmi, ktoré človeku neublížia.

„Ostrý náboj tam nemal čo robiť a doteraz nevieme, ako sa tam vôbec mohol dostať a takto aj vypovedal pán Šeparnev. Išlo naozaj o jeden ostrý náboj, ktorý sa na mieste našiel,“ dodal advokát Pejhovský.

Prečítajte si tiež:

Veria, že Miška pôjde na liečenie do Kováčovej

Policajti prehľadali aj okolie polygónu a areál policajnej akadémie. Nič nenašli. Vyšetrovateľ plánuje znova vypočuť aj ďalších svedkov. Miška by mala ísť čoskoro z nemocnice domov.  

„Pevne verím a dúfam, že sa dostane do Kováčovej, kde by jej mohli poskytnúť ďalšiu zdravotnú starostlivosť v rámci rehabilitácie, aby sa jej stav mohol lepšie vyvíjať a zlepšovať,“ dodal Polakovič.

Rodičia zatiaľ doma chystajú všetko tak, aby sa Miška vedela hýbať po celom byte.

Po nešťastnej udalosti na policajnej akadémii zriadili najbližší mladej kadetky Mišky aj transparentnú zbierku.

Prispieť môžete TU

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.