ZMOS si bude voliť nového predsedu, o post sa uchádza osem kandidátov

ZMOS si bude voliť nového predsedu, o post sa uchádza osem kandidátov
Logo ZMOS. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

O post predsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktorého budú voliť na májovom sneme (23. - 24. 5.), sa uchádza osem kandidátov. TASR o tom informovala poverená ústredná riaditeľka kancelárie ZMOS Zuzana Špačeková.

"Kandidatúru troch primátorov a piatich starostov schválili členovia Rady ZMOS na minulotýždňovom rokovaní, ktorí sa zaoberali prípravou nadchádzajúceho snemu," priblížila Špačeková. Upozornila, že kandidátov navrhli regionálne združenia miest a obcí, ktoré sa konali od začiatku roka.

Kandidovať bude súčasný šéf združenia a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, takisto súčasný podpredseda združenia a primátor Partizánskeho Jozef Božik. Trojicu kandidátov z radov primátorov uzatvára šéf samosprávy Novej Dubnice Peter Marušinec.

Prečítajte si tiež:

O post sa uchádza tiež starosta obce Ratkovce Martin Červenka, starosta obce Nižný Hrušov Ján Fenčák, starosta obce Zborov nad Bystricou Juraj Hlavatý, starostka obce Spišské Tomášovce Zuzana Nebusová a starosta obce Oravská Polhora Michal Strnál.

"Navrhnutí kandidáti na pozíciu predsedu súhlasili s kandidatúrou s výnimkou ďalšieho kandidáta, súčasného prvého podpredsedu združenia a starostu obce Košeca Radomíra Brtáňa, ktorý sa kandidatúry vzdal," dodala Špačeková.

Na 34. sneme združenia budú okrem predsedu voliť aj členov kontrolnej komisie na najbližšie volebné obdobie.

ZMOS zastupuje 62 regionálnych združení miest a obcí a  2788 obcí – 95 percent miestnych územných samospráv Slovenska.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.