Nenoste sťahovacie nohavičky, budete mať problémy s plynatosťou

Sťahovacie nohavičky - ilustračná snímka
Zdroj: Internet

Lekár tvrdí, že aj s krčovými žilami.

Nemusíte držať diéty ani ísť pod nôž a predsa môžete byť štíhlejší, aspoň opticky."

Formujúca bielizeň a rôzne sťahovacie oblečenie sľubujú zmenšenie veľkosti o dve, niekedy až o tri čísla. Z čísla 42 tak môže byť razom 38. Ale pozor. Odborníci bijú na poplach. Časté nosenie sťahujúceho oblečenia môže viac uškodiť ako pomôcť.

Ukryje nedokonalosti, aj kilá navyše. Vytvaruje, zdvihne sebavedomie, ale iba na čas. Pozrite sa, ako dokážu ľudia z vlastnej vôle trpieť pre krásu.

Zdroj: Internet

„Týmto sťahovaním sa zabraňuje fakticky, aby koža, aby sliznice dýchali. Je to vyslovene škodlivé," tvrdí gynekológ Peter Stanko. Pozitívne hodnotí iba to, že sťahovacie nohavičky používali vzpierači ako prevenciu proti vzniku prietrže svalov.

Dopĺňa ho praktický lekár Peter Lipták. Ten si myslí, že takého nohavičky skôr pôsobia na zlepšenie možno nejakej depresie alebo nejakého sebahodnotenia, ale v skutočnosti to ako tá väčšina toho účinku je negatívna.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

Stlačenie orgánov je neprirodzené a môže uškodiť. Korzety a rôzne bandáže na tvarovanie tela poznajú rôzne kultúry už dlhé storočia. Ak si občas pomôžete tvarujúcou bielizňou, je to podľa lekárov v poriadku.

Peter Lipták, praktický lekár pre dospelých: „Možno raz za čas, keď ide človek niekam spoločensky, potrebuje si zvýšiť sebavedomie, ale získať životného partnera.

Pri častom nosení však hrozia infekcie aj kvasinky, vredy, či krvné zrazeniny. „Znížené prekrvenie tých tráviacich orgánov, môžu tam byť problémy s plynmi," dodáva Lipták.

A hlavne, raz sa predsa budete musieť vyzliecť a pravda vyjde najavo. Všetka krása sa predsa nemôže zmestiť do veľkosti číslo 36. „Prirodzená ženská postava je to najkrajšie, čo môže byť," dodáva Stanko.

Problém sa nedotýka len mužov a žien, ktorý chcú byť chudší a sťahujú sa špeciálnou bielizňou. Aj obtiahnuté rifle sú priamou príčinou vzniku kŕčových žíl. Keď má dievča 16 alebo 18 rokov tak na to nemyslí. Ale keď bude mať 25 už môže mať kŕčové žily.

Odborníci sa zhodujú, ak sa už utišujúcejšieho oblečenia neviete vzdať, aspoň obmedzte jeho nosenie a kupujte si správnu veľkosť.BRATISLAVA/Ivana Krejčová

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti